بعیدی نژاد: انگلیس پسابرگزیت چالش های روابط مالی با ایران را رفع کند

سفیر ایران در انگلیس به علاقه مندی دولت لندن برای گسترش روابط اقتصادی با ایران در دوره پسا برگزیت اشاره نمود و اضافه نمود: برای رسیدن به نقطه مطلوب چالش هایی وجود دارد که باید بر آن ها فائق آمد که مهمترین آن وجود تحریم های تحمیلی توسط آمریکا، با توجه به ارتباط نزدیکی بازار های اقتصادی لندن با واشنگتن، می باشد.

بعیدی نژاد: انگلیس پسابرگزیت چالش های روابط مالی با ایران را رفع کند

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

بعیدی نژاد روز آدینه با انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود نوشت: انگلیس ساعت 11 امشب بعد از 47 سال رسما اتحادیه اروپا را ترک می نماید. خروج از عضویت در اتحادیه اروپا یکی از مهمترین تحولات سیاسی در تاریخ معاصر انگلستان میباشد و بدون شک آثار مهمی را بر تحولات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این کشور و همچنین بر فرایند تحولات اتحادیه اروپایی خواهد داشت.

وی اضافه نمود: دولت انگلستان مسئولیت مهمی را در مدیریت شرایط جدید برعهده خواهد داشت و به همین دلیل میخواهد با گسترش روابط اقتصادی و تجاری خود با کشور های مهم دنیا، رها از محدودیت های تحمیل شده توسط مقررات اتحادیه اروپا، بتواند نه تنها مانع از کاهش قدرت اقتصادی این کشور بشود بلکه با استفاده از مزیت های اقتصادی و اقتصادی خود به رشد بیشتر تجاری و اقتصادی دست یابد.

سفیر کشورمان در لندن با یادآوری اینکه دولت انگلستان مایل به گسترش روابط اقتصادی خود با ایران در دوره جدید است، اضافه نمود:، اما برای رسیدن به نقطه مطلوب چالش هایی وجود دارد که باید بر آن ها فائق آمد که مهمترین آن وجود تحریم های تحمیلی توسط آمریکا، با توجه به ارتباط نزدیکی بازار های اقتصادی لندن با واشنگتن، می باشد.

بعیدی نژاد به تجربه دوکشور در دوره پسابرجام اشاره نمود و نوشت: در این دوره خیلی کوتاه، توافق های مهمی بالغ بر چند میلیارد یورو در حوزه اقتصادی، تجاری و فن آوری بین دوکشور به امضا رسید که از جمله آن ها توافق برای راه اندازی پنجمین نیروگاه خورشیدی دنیا در ایران و انعقاد خرید هواپیما و قطعات هواپیما با شرکت ایرباس و رولز رویس، و انعقاد قرارداد ساخت بیمارستان و مراکز پیشرفته مقابله با سرطان در ایران با یک شرکت معظم انگلیسی بود که با اتخاذ سیاست های ترامپ و تهدید های بانکی به اجرا در نیامدند. اما به گفته او این اقدامات نشان داد که پتانسیل کافی برای گسترش روابط اقتصادی میان دوکشور وجود دارد.

وی ادامه داد: مخالفت با تهدیدات تحریم ترامپ محدود به مرز های ایران نیست، بلکه این تحریم ها با هدف قراردادن شرکت های خصوصی در عرصه دنیای، حق مشروع شرکت های بین المللی را برای ارتباط اقتصادی و تجاری با طرف های ایرانی خود را از میان برده است.

سفیر کشورمان در لندن توضیح داد: امروز این تحریم ها مورد مخالفت دنیای واقع شده است و شرکت های بزرگ دنیا در اروپا و دنیا که از زورگویی ها و فشار آمریکا به تنگ آمده اند، در انتظار شکست هر چه زودتر ترامپ و سیاست های او هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 15 اسفند 1398 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7109

به "بعیدی نژاد: انگلیس پسابرگزیت چالش های روابط مالی با ایران را رفع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعیدی نژاد: انگلیس پسابرگزیت چالش های روابط مالی با ایران را رفع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید