برای تسهیل سرمایه گذاری و رونق فراوری، فرصت درنگ نیست

به گزارش بانیما، به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند عصر آدینه در جلسه کارگروه برطرف موانع فراوری در گمرک شهید رجایی، با بیان اینکه برای تسهیل سرمایه گذاری و رونق فراوری فرصت درنگ نیست، توضیح داد: دیر شده و باید با تمام قوا تمامی دستگاه های اجرایی ورود نموده و مانع از آسیب جدی سرمایه گذاری و فراوری گردد.

برای تسهیل سرمایه گذاری و رونق فراوری، فرصت درنگ نیست

این مقام مسئول با اشاره به اینکه امروز راهی جز سرعت عمل با دقت نداریم، اظهار داشت: نباید قوانین و مقررات نادیده گرفته گردد تا سبب دور زدن قانون و سواستفاده بعضی افراد شویم. سلامت یکی از ارکان مهم اجرایی در گمرک و نظام مالی کشور است و نباید فدای سرعت گردد.

دژپسند با بیان اینکه به هیچ قیمت نباید برای رونق فراوری، قوانین و مقررات زیر پا گذاشته گردد، افزود: باید حواسمان باشد برای فراوری و سرمایه گذاری سنگ اندازی و یقه های استین مان به چیزی گرفتار گردد.

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان قابلیت های ویژه ای برای بازوی مهم توسعه کشور دارد و اهرم بزرگی برای ارتقا کشورمان است، مطرح کرد: استاندار هرمزگان همیشه لباس مالی به تن دارد و می تواند هرمزگان را به جایگاهی برساند که خیلی ها آرزو رسیدن به آن را دارند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه رتبه هرمزگان در جذب سرمایه گذاری خارجی قابل قبول نیست، توضیح داد: باید اراده و عزم آهنین داشته باشیم تا بتوانیم به سرمنزل مقصود برسیم.

وی با اشاره به اینکه دارایی های دولت در هرمزگان چشمگیر است، افزود: قابلیت های هرمزگان جز استان های نادر کشور است و حضور استاندار مالی در هرمزگان بارقه های امید را افزایش داده است.

دژپسند با بیان اینکه نباید قانون را کنار بگذاریم، اظهار کرد: نمی توان از بدهکاران مالیاتی به راحتی عبور کرد و در صورت سواستفاده همگی از دولت شاکی می شوند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه هیچ زمان به خود اجازه نمی دهم برای روان کاری فراوری کنندگان درنگ کنیم، اظهار داشت: باید دستگاه های اجرایی از توان و قابلیت های استانداران بهره گرفته گردد تا مانع از ایجاد مشکل شویم و شاهد سبب رونق فراوری، مقابله با فساد و اجرای قانون باشیم.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1673

به "برای تسهیل سرمایه گذاری و رونق فراوری، فرصت درنگ نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تسهیل سرمایه گذاری و رونق فراوری، فرصت درنگ نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید