اوکراین به پیشنهادات رسمی ایران درباره سقوط هواپیما پاسخ دهد

به گزارش بانیما، سفیر ایران در کی یف در ملاقات با معاون وزیر خارجه اوکراین بر لزوم تسریع در پاسخگویی طرف اوکراینى به پیشنهادات رسمی ایران درباره سقوط هواپیما تاکید نمود.

اوکراین به پیشنهادات رسمی ایران درباره سقوط هواپیما پاسخ دهد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، منوچهر مرادى سفیر جمهورى اسلامى ایران در کی یف سه شنبه (13 اردیبهشت) با یوگنى ینین معاون وزیر خارجه اوکراین دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در فضایی سازنده صورت گرفت، فرایند روابط 2 کشور از جمله همکارى ایران و اوکراین در موضوعات مربوط به حادثه سقوط هواپیماى شرکت هواپیمایی مائو مورد گفتگو نهاده شد.

سفیر جمهورى اسلامى ایران اقدامات و همکارى گسترده جمهورى اسلامى با اوکراین در ابعاد سیاسی، فنى و حقوقى حادثه شامل مذاکرات و رایزنى در سطوح روساى جمهور، وزراى خارجه و دبیران شوراى امنیت، چند دور مذاکره کارشناسان فنى در تهران و کی یف و همچنین مکاتبات بین مسئولان دستگاه هاى قضایی 2 کشور را به تفصیل تشریح کرد.

وى سیاست اصولى جمهورى اسلامى مبنى بر حل و فصل سریع و جامع مجموعه موضوعات مربوط به حادثه سقوط هواپیما را مورد تاکید قرار داد و در این چارچوب لزوم تسریع در پاسخ طرف اوکراینى به پیشنهادات جامع طرف ایرانى که به صورت رسمى در اوایل مارس 2019 به طرف اوکراینى ارائه شده است را یادآوری کرد.

معاون وزیر خارجه اوکراین نیز با تاکید بر ضرورت انجام مذاکرات در جهت حل و فصل موضوعات مربوط به حادثه، اعلام نمود که به زودی ترکیب هیات رسمى مذاکره کننده با ایران به منظور بررسى پیشنهادات طرف ایرانى اعلام خواهد شد.

طرفین با اشاره به اهمیت روابط جمهورى اسلامى ایران و اوکراین، پرهیز از هرگونه اظهارنظر که به روابط محبت آمیز 2 کشور خدشه وارد کند و فرایند همکارى در حل و فصل مسائل مربوط به حادثه سقوط هواپیما را تحت تاثیر قرار دهد، مورد تاکید قرار دادند.

وزرای امور خارجه ایران و اوکراین هشتم اردیبهشت ماه در گفتگویی تلفنی درباره مناسبات دوجانبه، کرونا و پفراینده سقوط هواپیمای اوکراینی به رایزنی پرداخته بودند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 9961

به "اوکراین به پیشنهادات رسمی ایران درباره سقوط هواپیما پاسخ دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوکراین به پیشنهادات رسمی ایران درباره سقوط هواپیما پاسخ دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید