اندیشمند روس: اگر آمریکا توانسته باشد کرونا را به ووهان منتقل کند، می تواند آغاز جنگ بیولوژیک باشد

به گزارش بانیما، یک اندیشمند و استاد برجسته دانشگاهی روس می گوید جدال لفظی بین چین و آمریکا بر سر شیوع ویروس جدید کرونا می تواند آغازکننده جنگ سردی بین دو کشور باشد.

اندیشمند روس: اگر آمریکا توانسته باشد کرونا را به ووهان منتقل کند، می تواند آغاز جنگ بیولوژیک باشد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل بانیما، یوری تاورُفسکی شرق شناس روسی و رئیس مرکز رؤیای روسی، رؤیای چینی معتقد است بیانیه وزارت خارجه چین درباره احتمال انتقال ویروس کووید19 توسط آمریکا به ووهان را می توان اظهار نظر احساسی در نظر گرفت.

به نوشته وبگاه شبکه ریانووستی، تاورفسکی در این باره گفت که چنین اظهاراتی توسط یک مسئول رسمی وزارت خارجه چین آنهم نه به شکل بیانیه ای رسمی بلکه در توئیتر، احساسی است.

وی درباره چنین اظهارنظرهای احساسی هشدار داد: این مسئله ای است که می تواند عواقب بسیار غیرقابل پیش بینی داشته باشد. این [اظهارات] جبهه جدیدی برای وقوع جنگ سرد بین دو کشور (چین و آمریکا) ایجاد می نماید.

ژائو لی جیان معاون اطلاعاتی وزارت خارجه چین چندی پیش در صفحه توئیتر خود نوشته بود که ارتش آمریکا ویروس کرونا را به ووهان منتقل نموده و از دولت پکن خواسته بود تمام اطلاعاتی را که در این باره دارد، منتشر کند.

به نوشته ریانووستی، تاورفسکی درباره چنین ادعایی شرح داد، اگر آمریکا واقعا توانسته این ویروس را به ووهان منتقل کند، پس این امر را می توان به عنوان آغازی برای جنگ بیولوژیک علیه چین دانست که آنهم به نوبه خود مقدمه جنگ دنیای سوم است.

این اندیشمند روس گفت: این می تواند آغاز مرحله جدیدی از جنگ سرد بین آمریکا و چین، با احتمال تبدیل شدن به نوع سخت آن باشد. سپس تمام این چیزها مانند تحریم ها، سقوط قیمت نفت و بهای دلار به چیزهای بی ارزش تبدیل می شوند. ببینید، این در واقع درگیری بین دو قدرت عظیم دنیای است که تسلیحات اتمی، شیمیایی و بیولوژیک دارند.

وی همچنین اضافه کرد: اگر چین مشکوک است که آمریکا جنگ بیولوژیک را آغاز نموده، پس این مسئله می تواند آغاز واکنش چین و زنجیره اتفاقات بسیار جدی باشد.

بر اساس آمار زنده نهاده شده روی سایت ورلداُمتر، ویروس جدید کرونا که از سوی سازمان بهداشت دنیای در سطح همه گیری دنیای یا پاندمی نهاده شد، تا کنون 138941 نفر را در سراسر دنیا آلوده نموده و 5111 نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) خانواده ای از ویروس ها هستند که بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می گردد.

ویروس کووید19، به وسیله تنفس و تماس هم منتقل می گردد و همین امر کنترل آن را سخت نموده است. این ویروس، بیماری سندرم زجر تنفسی حاد یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می نماید، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه ها آغاز می گردد. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه های هوایی شُش ها از مایع میان بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی رسد و در صورت عدم رسیدگی به موقع بیمار با خطر مرگ روبرو خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8082

به "اندیشمند روس: اگر آمریکا توانسته باشد کرونا را به ووهان منتقل کند، می تواند آغاز جنگ بیولوژیک باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشمند روس: اگر آمریکا توانسته باشد کرونا را به ووهان منتقل کند، می تواند آغاز جنگ بیولوژیک باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید