انتشار متن ادای شهادت یک دیپلمات ارشد درخصوص اوکراین گیت

به گزارش بانیما، یک دیپلمات ارشد آمریکایی در کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا گفته است، رئیس جمهور این کشور از همتای اوکراینی خود درخواست کرده در مصاحبه ای تلویزیونی سه کلمه تحقیقات، بایدن و کلینتون را به زبان بیاورد.

انتشار متن ادای شهادت یک دیپلمات ارشد درخصوص اوکراین گیت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مجلس نمایندگان آمریکا، شهادت جرج کنت معاون دستیار وزیر امور خارجه در کمیته تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را منتشر کرد.

به نوشته روزنامه گاردین، کنت در این کمیته بیان داشته است، ترامپ از ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین درخواست کرده در یک سخنرانی، سه کلمه تحقیقات، بایدن و کلینتون را به زبان بیاورد و به اوکراینی ها گفته شده که از سر گیری کمک های نظامی به این کشور میسر نخواهد بود مگر آن که زلنسکی در بیانیه ای تلویزیونی این کلمات را تکرار کند.

وی افزود، کلمات کلیدی بیانیه درخواستی، مستقیماً توسط شخص ترامپ به دیپلمات های اوکراینی دیکته شده است.

او همچنین شهادت داده است، رودی جولیانی وکیل ترامپ، کمپینی مملو از دروغ را برای تخریب ماری یووانوویچ سفیر وقت آمریکا در اوکراین به راه انداخته بود و اطلاعات غلطی درباره او منتشر می کرد.

روابط جولیانی با اوکراین گیت زمانی برجسته شد که دو تاجر به نام های لو پارناس و ایگور فرومن ارتباط او با دادستان های اوکراینی را تسهیل کردند تا بتواند درباره هانتر بایدن، پسر جو بایدن مدارکی را دریافت کند. این دو تاجر، متقابلاً به دنبال این امتیاز بودند که تحت نام جولیانی کسب وکار خود را گسترش دهند.

همچنین به گفته مقامی آگاه، زلنسکی و تیم او به طور تعیین فشاری که از سوی ترامپ و جولیانی در خصوص انجام تحقیقات علیه فرزند جو بایدن رقیب انتخاباتی او احساس می کردند، را ابراز داشته اند. این فرد آگاه می گوید، زلنسکی 7 می امسال (17 اردیبهشت)، دو هفته پیش از آغاز به کارش به عنوان رئیس جمهور، با مشاورانش جلسه ای با موضوع مسائل انرژی تشکیل داد اما محور صحبت های جلسه به نحوه روبرو شدن با فشارهای حلقه ترامپ تغییر کرد.

تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درخصوص سوءاستفاده ترامپ از قدرت ریاست جمهوری برای تخریب رقیب انتخاباتی اش جو بایدن زمانی کلید خورد که یک مقام امنیتی سابق این کشور به صورت ناشناس شکایت نامه ای را در این خصوص تنظیم کرد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6130

به "انتشار متن ادای شهادت یک دیپلمات ارشد درخصوص اوکراین گیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار متن ادای شهادت یک دیپلمات ارشد درخصوص اوکراین گیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید