ارائه بیش از 210 جلسه خدمات به کاروان پارالمپیک ایران در کلینیک فدراسیون پزشکی ورزشی

به گزارش بانیما، سرپرست گروه پزشکی اعزامی به بازی های پارالمپیک 2020 توکیو از ارائه بیش از 210 جلسه خدمات به کاروان پارالمپیک ایران در کلینیک فدراسیون پزشکی ورزشی اطلاع داد.

ارائه بیش از 210 جلسه خدمات به کاروان پارالمپیک ایران در کلینیک فدراسیون پزشکی ورزشی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، بازی های پارالمپیک 2020 توکیو در شرایطی به انتها رسید که فدراسیون پزشکی ورزشی مانند بازی های المپیک با برپایی کلینیک اختصاصی در محل دهکده بازی ها به ارائه خدمات به اعضای کاروان کشورمان پرداخت.

دکتر براتی در این خصوص گفت: در این کلینیک طی 17 روز بالغ بر 110 جلسه ویزیت پزشکی داشتیم و بیش از 100 جلسه خدمات فیزیوتراپی به ورزشکاران کشورمان ارائه شد که خوشبختانه مجموع زحماتی که به اعضای کاروان ارائه شد، بازخورد بسیار مناسبی داشت و همه چیز گویای رضایت این عزیزان از خدمات ارائه شده در این کلینیک بود.

براتی در مورد شرایط سلامت اعضای کاروان در طول بازی ها، خاطر نشان کرد:خوشبختانه مورد حاد آسیب دیدگی نداشتیم؛ دو مورد شکستگی دست در جریان مسابقات و در رفتگی انگشت در تمرین و دو مورد سقوط عزیزان ویلچری از ویلچر را داشتیم که خوشبختانه هیچ کدام از این موارد حاد نبود و در مورد یکی از ورزشکاران ویلچری پیگیری های درمانی در کلینیک مرکزی بازی ها انجام شد که خوشبختانه آن مورد هم حاد نبود و بهبودی حاصل شد.

وی بعلاوه با اشاره به حضور دکتر رفیع پور به اسم روانشناس در گروه پزشکی اعزامی، گفت: در زمینه روانشناسی هم بیش از 30 ساعت خدمات مشاوره صرفا در محل کلینیک به ورزشکاران کشورمان ارائه شد و این مهم هم بازخورد بسیار مناسبی داشت.

عضو کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی خاطر نشان کرد: علاوه بر این و با وجود کم بودن تعداد گروه پزشکی اعزامی، در مسابقات بعضی رشته های ورزشی کار پوشش پزشکی را هم انجام دادیم.

وی یادآور شد: در زمینه فعالیت های آنتی کرونا و اجرای پروتکل های بهداشتی میزبان بازی ها، با پیگیری گروه پزشکی به صورت روزانه آزمایشات لازم(تست بزاق) از ورزشکاران انجام می شد و هماهنگی لازم برای انجام PCR قبل از پرواز هم صورت گرفت. در این مدت یک مورد قرنطینه 10 روزه داشتیم که یکی از مترجمان کاروان به علت تست مثبت کرونا 10 روز قرنطینه شد و داروها و مکمل های لازم هم برای ایشان تهیه گشت.

دکتر براتی در انتها از حمایت های فدراسیون پزشکی ورزشی و اعضای گروه پزشکی اعزامی به پارالمپیک توکیو و گروه سرپرستی کاروان قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 17152

به "ارائه بیش از 210 جلسه خدمات به کاروان پارالمپیک ایران در کلینیک فدراسیون پزشکی ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه بیش از 210 جلسه خدمات به کاروان پارالمپیک ایران در کلینیک فدراسیون پزشکی ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید