شلوغ ترین فرودگاه های دنیا

به گزارش بانیما، شاید شما نیز تا به حال ساعت ها در ازدحام فرودگاه های گوناگون معطل شده اید. بعضی از فرودگاه ها به دلیل پروازهای زیادی که به کشورهای مختلف دارند فرودگاه های مهمی تلقی می شوند و به این ترتیب مسافران زیادی را نیز شامل می شوند. اگر پیش بینی ها درست باشد این ازدحام سال جاری بیش تر و بیش تر نیز خواهد شد. با خبرنگاران همراه شوید تا نگاهی به 8 فرودگاه پرازدحام دنیا بیندازیم.

شلوغ ترین فرودگاه های دنیا

موسسه Airlines for America پیش بینی نموده از اول ژوئن تا سرانجام آگوست سال جاری 222 میلیون مسافر توسط شرکت های هواپیمایی آمریکایی در سراسر دنیا جابه جا خواهند شد، که رکورد دوره مشابه سال 2007 را در صورت تحقق پشت سر خواهد گذاشت. در میان این مسافران حدود 31 میلیون مسافر بین المللی نیز خواهند بود. این اعداد نشان می دهد که ازدحام فرودگاه های این فهرست، سال جاری دوبرابر خواهد شد.

8- فرودگاه Charles de Gaulle

تعداد مسافران: 63.8 میلیون نفر مالک و متصدی: Aeroports de Paris

Charles de Gaulle Airport

فرودگاه Charles de Gaulle که به نام ژنرال و رئیس جمهور سال های پیش فرانسه نامگذاری شده است، در سال 1974 تکمیل شده و در حال حاضر دومین فرودگاه پرازدحام اروپا است. ترمینال 1 این فرودگاه که به علت ساختمان گنبدی شکلش معروف است با هفت ساختمان ماهواره ای احاطه شده است. این فرودگاه مرکز اصلی Air France و یکی از مراکز فرودگاهی اصلی Delta Air Lines در اروپا است.

Charles de Gaulle Airport

7- فرودگاه بین المللی Chicago OHare

تعداد مسافران: 69.9 میلیون نفر مالک / متصدی: شهر شیکاگو / دپارتمان هواپیمایی شهر شیکاگو

Chicago OHare International Airport

فرودگاه Chicago OHare از بدو تاسیس در سال 1955 تا به حال همیشه جزء شلوغ ترین فرودگاه های دنیا بوده است. این فرودگاه از نظر فرود و پرواز هواپیماها شلوغ ترین فرودگاه دنیا است. بیش از 888000 هواپیما در دوره 12 ماهه سال گذشته منتهی به 21 آوریل 2015 در این فرودگاه جابجا شده است. این فرودگاه به بیش از 40 شرکت هواپیمایی خدمات ارائه می دهد و به بیش از 60 مقصد بین المللی پرواز مستقیم دارد.

Chicago OHare International Airport

6- فرودگاه بین المللی دبی

تعداد مسافران: 70.4 میلیون نفر مالک / متصدی: شرکت فرودگاه های دوبی

Dubai International Airport

فرودگاه بین المللی دبی فرودگاه اصلی شهر دبی است. این فرودگاه از نظر مسافران خارجی شلوغ ترین فرودگاه دنیا است. در سال 2014 این فرودگاه به 70 میلیون مسافر خارجی خدمات دهی نموده است. شرکت Dubai Duty Free که خدمات فرودگاهی ارائه می دهد و مستقل از شرکت فرودگاه های دبی است، پیروز ترین فروشگاه فرودگاهی دنیا با حدود 1.8 میلیارد دلار فروش در سال 2013 بوده است. این فرودگاه پس از تکمیل ترمینال 3 در سال 2008 تا سال 2013 بزرگترین ساختمان دنیا به شمار می رود.

Dubai International Airport

5- فرودگاه بین المللی لس آنجلس

تعداد مسافران: 70.6 میلیون نفر مالک / متصدی: شهر لس آنجلس / Los Angeles World Airports

Los Angeles International Airport

فرودگاه بین المللی لس آنجلس نه تنها پنجمین فرودگاه پرازدحام دنیا است بلکه این فرودگاه شلوغ ترین مقصد یا مبدا برای مسافران به شمار می رود، به این معنی که بیش ترین مسافران از این فرودگاه سفر خود را شروع می نمایند یا به سرانجام می رسانند. این فرودگاه با افزایش 6 درصدی مسافران در سال 2014 نسبت به سال 2013، از بهترین فرودگاه های دنیا در این شاخص بوده است.

Los Angeles International Airport

4- فرودگاه بین المللی هاندا

تعداد مسافران: 72.8 میلیون نفر متصدیان: سازمان فرودگاه های شهری ژاپن، شرکت ترمینال های فرودگاهی ژاپن، سازمان ترمینال های فرودگاهی بین المللی توکیو

Haneda International Airport

فرودگاه هاندا که به نام فرودگاه بین المللی توکیو نیز معروف است، دومین فرودگاه پرازدحام آسیا است و قابلیت سرویس دهی به 90 میلیون مسافر در سال را دارا است. این فرودگاه در سال های آینده توانایی دست یابی به این عدد را دارا است، چرا که رشد تعداد مسافران این فرودگاه از سال 2013 به 2014، 5.7 درصد بوده است. پس از اخذ میزبانی المپیک زمستانی 2020 دولت ژاپن برای افزایش ظرفیت این فرودگاه برنامه ریزی نموده است.

Haneda International Airport

3- فرودگاه هیترو لندن

تعداد مسافران: 73.4 میلیون نفر مالک / متصدی: هلدینگ فرودگاهی هیترو / شرکت فرودگاه هیترو

London Heathrow Airport

برای سالیان متمادی فرودگاه هیترو لندن از نظر ترافیک مسافران خارجی پرازدحام ترین فرودگاه دنیا بوده است. 93 درصد مسافران این فرودگاه در سال 2014، خارجی بوده اند. این فرودگاه به 84 کشور و 185 مقصد بین المللی خدمات رسانی دارد. این فرودگاه قبلا به فرودگاه لندن شهرت داشته است، اما در سال 1966 نام هیترو، به علت تخریب روستای قرون وسطایی هیترو که به علت گسترش ظرفیت فرودگاه در سال 1944 رخ داده بود، به نام فرودگاه افزوده شد.

London Heathrow Airport

2- فرودگاه بین المللی بیجینگ کپیتال

تعداد مسافران: 86.1 میلیون نفر مالک: Beijing Capital International Airport Company Limited

Beijing Capital International Airport

فرودگاه بیجینگ کپیتال با فاصله 13 میلیون نفری با فرودگاه توکیو پرازدحام ترین فرودگاه آسیا است. ترمینال 3 این فرودگاه که ششمین ساختمان بزرگ دنیا است، برای آماده سازی میزبانی المپیک 2008 ساخته شده است. این فرودگاه بخش اصلی Air China به شمار می رود و به 120 مقصد مختلف دنیا پرواز دارد.

Beijing Capital International Airport

1- فرودگاه بین المللی Hartsfield-Jackson Atlanta

تعداد مسافران: 96.1 میلیون نفر مالک / متصدی: شهر آتلانتا / سازمان هواپیمایی آتلانتا

Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport

فرودگاه بین المللی Hartsfield-Jackson Atlanta که در سال 1980 تاسیس شده، عنوان پرازدحام ترین فرودگاه دنیا را از سال 1998 یدک می کشد. از نظر پرواز و فرود هواپیماها این فرودگاه دومین فرودگاه شلوغ دنیا است. این آمار البته به علت دسترسی آسان آتلانتا است که با 80 درصد شهرهای آمریکا کمتر از 2 ساعت با هواپیما فاصله دارد.

Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport

منبع: Business Insider

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: کجارو
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7236

به "شلوغ ترین فرودگاه های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلوغ ترین فرودگاه های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید