اختصاص مشوق مالیاتی به هزینه کرد شرکت به جای اختصاص به درآمد، صنعت ونتیلاتورسازی توسعه یافت

به گزارش بانیما، دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اعضای کمیسیون دائمی این شورا با پیشنهاد اختصاص مشوق های مالیاتی به هزینه کرد شرکت ها به جای اختصاص به درآمدها موافقت کردند.

اختصاص مشوق مالیاتی به هزینه کرد شرکت به جای اختصاص به درآمد، صنعت ونتیلاتورسازی توسعه یافت

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، مسعود برومند دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه جلسه مجازی کمیسیون دائمی عتف درباره فعالیت شرکت های دانش بنیان در ایام شیوع ویروس کرونا، گفت: شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری به دلیل چابکی، نخستین شرکت های پاسخ دهنده نیاز کشور بودند.

وی اضافه نمود: شرکت های دانش بنیان حدود تولید را برای ساخت ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی تغییر دادند و خط جدید تولید ایجاد کردند؛ در این زمینه بخشی از پارک های علم و فناوری نه تنها نیاز استان خود را بلکه نیاز دیگر استان ها را هم تامین کردند که ارقام قابل توجهی به دست آمد.

برومند با بیان اینکه صنعت ونتیلاتورسازی توسط این شرکت ها و پارک ها با حمایت دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسعه یافت، ادامه داد: پژوهشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در روزهای شیوع ویروس کرونا در حوزه های تخصصی خود فعال تر شدند، به عنوان مثال پژوهشگاه ژنتیک، مرکز تشخیص طبی راه اندازی کرد و بر اساس آمار هفته گذشته روزانه بیش از پنج هزار نمونه تست به بیمارستان ها گزارش می دهد.

وی به ابتکار مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور در زمینه تولید الکل طبی اشاره کرد و گفت: تامین مواد ضدعفونی کننده و الکل از ضایعات مواد غذایی و مواد گیاهی، دیگر اقدامات چشمگیر این مراکز در ایام شیوع کرونا محسوب می شود.

دبیر کمیسیون دائمی شورای عالی عتف گفت: حدود 400 شرکت مستقر در پارک ها، مراکز رشد و فناوری مسوول این فعالیت بودند و نیاز کشور را پاسخ دادند؛ در مرحله بعدی صادرات این مواد در دستور کار شرکت ها قرار می گیرد.

برومند در ادامه با اشاره به دستور جلسه دیگر کمیسیون دائمی عتف وزارت علوم، گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی ریاست جمهوری طرحی در خصوص مالیات شرکت های دانش بنیان در دستور کار داشتند که هر کدام به طور جداگانه آن را بررسی و به یک نتیجه رسیدند. این طرح به منظور استفاده بیشتر از اثربخشی مشوق های مالیاتی و هزینه کرد تحقیق و توسعه مطرح شد.

وی گفت: همچنین پیشنهاد اختصاص مشوق های مالیاتی به هزینه کرد شرکت ها به جای اختصاص به درآمدها مطرح شد؛ اعضای کمیسیون دائمی با این پیشنهاد موافقت و تاکید کردند برای این جهت باید اقداماتی توسط معاونت علمی ریاست جمهوری و پارک های علم و فناوری وزارت علوم انجام شود.

به گفته برومند، در این زمینه نظامی برای پشتیبانی از تحقیق و توسعه شرکت های خصوصی راه اندازی و دانش بنیانی را با میزان هزینه کرد تحقیق و توسعه شرکت ها بیان نمود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 9639

به "اختصاص مشوق مالیاتی به هزینه کرد شرکت به جای اختصاص به درآمد، صنعت ونتیلاتورسازی توسعه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص مشوق مالیاتی به هزینه کرد شرکت به جای اختصاص به درآمد، صنعت ونتیلاتورسازی توسعه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید