ابزاری برای مشخصه یابی تجمع های ویروسی ارائه شد

به گزارش بانیما، یک تیم تحقیقاتی با ترکیب چند فناوری، ابزاری برای مشخصه یابی تجمع ویروس هایی که در حدود 100 نانومتر قطر دارد، ارائه کردند.

ابزاری برای مشخصه یابی تجمع های ویروسی ارائه شد

به گزارش گروه فناوری بانیما، شرکت پستنوا آنالیتیکس (Postnova Analytics) نتایج مطالعه کاربردی جدیدی را منتشر نموده که در آن جزئیات مربوط به چگونگی استفاده از فناوری تقسیم جریان میدانی نامتقارن (AF4) جفت شده با آشکارساز های پراکنده نور چند زاویه ای (MALS) و پرتوفرابنفش تشریح شده است؛ اینکه چگونه از این فناوری ترکیبی می توان برای مطالعه کمَی تجمع ویروس های مربوط به آدنو (AAV) استفاده کرد.

ویروس های مرتبط با آدنو به دلیل تطبیق پذیری و ایمنی به عنوان ابزاری مناسب به منظور حمل مواد در ژن درمانی استفاده می شوند. با این حال یکی از بزرگ ترین نگرانی ها برای فراوری یک سیستم تعلیق AAV یکنواخت، وجود تجمع های ویروسی است که می تواند مشکلاتی در کارایی انتقال، توزیع زیستی و ایمنی ایجاد کند. تجمع های ویروسی با توجه به اندازه بزرگ خود که اغلب بیش از 100 نانومتر قطر دارند، موجب بروز چالش هایی در روش های رایج جداسازی نظیر کروماتوگرافی می شوند.

داده های مورد استفاده در این مطالعه کاربردی نشان می دهد که ترکیب AF4-MALS-UV می تواند تجمع بزرگ ویروس ها را از هم جدا کند و با استفاده از دستورالعملی می تواند غلظت های مختلف تجمع ویروس ها را تشخیص دهد. در مقایسه با روش های کروماتوگرافی که در آن ها بعضی از تجمع های ویروسی توسط ستون فیلتر می گردد و خطا هایی در مشخصه یابی تجمع ویروس ها ایجاد می نماید، این روش ترکیبی عاری از این خطا ها است.

دستگاه پستنوا AF2000 که در این تحقیق به کار گرفته شده است یک فناوری تقسیم جریان میدانی نامتقارن است که برای جداسازی نانوذرات و ماکرومولکول ها در یک ماتریکس پلیمری به کار می رود.

در طراحی این ماژول، از ترکیب تجربه ها و تخصص ها و پیشرفت های فناورانه ای که این شرکت در دو دهه به دست آورده، استفاده شده است. این شرکت با در اختیار داشتن طیف وسیعی از ماژول های FFF در یک سیستم یکپارچه، انعطاف پذیری بیشتر و عملکرد بهتر و نتایج مناسب تری نسبت به سیستم های قبلی ارائه می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5364

به "ابزاری برای مشخصه یابی تجمع های ویروسی ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزاری برای مشخصه یابی تجمع های ویروسی ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید