آسفالت هادی سیگنال های الکترونیکی و مقاوم در برابر یخ زدگی ارائه شد

آسفالت هادی سیگنال های الکترونیکی و مقاوم در برابر یخ زدگی به همت محققان دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان اختراع شد.

آسفالت هادی سیگنال های الکترونیکی و مقاوم در برابر یخ زدگی ارائه شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از وزارت علوم ، آسفالت هادی سیگنال های الکترونیکی و مقاوم در برابر یخ زدگی به همت محققان دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان اختراع شد.

شفابخش عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان با بیان اینکه این آسفالت در حوزه راهسازی بسیار کاربردی است، گفت: این اختراع با تلاش غلامعلی شفابخش عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان، مهدی فیروزنیا دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، سیدمحمد میرعبدالعظیمی دکترای مهندسی عمران، پویان فخاریان دانشجوی دکتری مهندسی عمران و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 96928 به ثبت رسیده است.

شفابخش با اشاره به شرایط سخت ساخت جاده در مناطق سردسیر به دلیل پایین بودن مقاومت آسفالت در برابر رطوبت و یخ زدگی و ایجاد مسائل در مراحل روسازی گفت: ارتقای عملکرد حرارتی و مقاومت در برابر یخ زدگی مخلوط آسفالتی گرم در جاده ها به عنوان روکش از جمله مزایای این اختراع است.

وی استفاده از آسفالت به عنوان ماده ای رسانا جهت انتقال امواج الکتریسته برای نصب علائم هشداردهنده در کف جاده ها را از دیگر مزایای این آسفالت اعلام کرد.

شفابخش خاطر نشان کرد: این محصول در مناطق سردسیر و روسازی برای آسفالت های قدیمی کاربرد دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 30 خرداد 1398 شناسه مطلب: 1965

به "آسفالت هادی سیگنال های الکترونیکی و مقاوم در برابر یخ زدگی ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسفالت هادی سیگنال های الکترونیکی و مقاوم در برابر یخ زدگی ارائه شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید