14 فضای آموزشی به آموزش وپرورش استان سمنان افزوده می گردد

به گزارش بانیما، به گزارش خبرنگاران، سعید هژبری عصر چهارشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن شروع سال تحصیلی 97-98 بابیان سال جاری 14 فضای آموزشی سال جاری به آموزش وپرورش استان سمنان افزوده می گردد، ابراز داشت: این فضاهای آموزشی 18 هزار مترمربع زیربنا و 72 کلاس درس را شامل می گردد که برای افتتاح آن ها 223 میلیارد ریال اعتبار هزینه گردیده است.

14 فضای آموزشی به آموزش وپرورش استان سمنان افزوده می گردد

وی بابیان اینکه برای افتتاح این طرح ها در سال تحصیلی جدید 88 میلیارد ریال از سوی خیران و مابقی توسط دولت هزینه گردیده است، اضافه کرد: حضور و مشارکت بخش خصوصی در پروژه های مدرسه سازی به افتتاح زودهنگام آن ها منجر می گردد لذا انتظار می رود خیران مانند همیشه سازمان نوسازی مدارس را در این امر کمک دهند.

56 پروژه مدرسه سازی در حال ساخت

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان بابیان اینکه 56 پروژه مدرسه سازی استان در حال ساخت است، ابراز داشت: طبق پیش بینی با افتتاح این طرح ها 309 کلاس درس و 97 هزار مترمربع به فضای آموزشی اضافه کرده خواهد شد که برای تکمیل آن ها 485 میلیارد ریال اعتبار احتیاج است.

هژبری بابیان اینکه نرخ مشارکت خیران مدرسه ساز در استان سمنان حدود 50 درصد است، توضیح داد: استان با 388 خیر مدرسه ساز در مقایسه با نرم کشوری با میانگین 30 درصدی در صندلی مطلوبی قرار گرفته است که افراد می توانند برای مشارکت در مدرسه سازی به این خیران ملحق شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش نرخ ارز و گران شدن مصالح در بخش نوسازی و تجهیز مدارس نیز با چالش ها و مسائل جدی روبرو شدیم و این امر روند تسریع پروژه های مدرسه سازی را بسیار کند می نماید لذا انتظار می رود دولت در این بخش مشارکت بیشتری داشته باشد و ظرفیت خیران نیز موردتوجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگاران سال جاری 120 هزار دانش آموز در مدارس استان سمنان سال تحصیلی جدید را شروع می نمایند.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 437

به "14 فضای آموزشی به آموزش وپرورش استان سمنان افزوده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 فضای آموزشی به آموزش وپرورش استان سمنان افزوده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید