کویتیشن چیست و چگونه انجام می گردد؟

به گزارش بانیما، خبرنگاران: کویتیشن یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی های جمع شده در جا های مختلف بدن است. امواج اولتراسوند در دستگاه کویتیشن با فرکانس های صوتی خود، حرکاتی در چربی های بدن ایجاد می نمایند که سلول های چربی توان مقاومت در برابر آن ها را ندارند. نتیجه کویتیشن این است که چربی ها شکسته شده و به حالت مایع در می آیند و سپس بدن آن ها را برای سوختن در بدن یا دفع در کبد آماده می کند.

کویتیشن چیست و چگونه انجام می گردد؟

کویتیشن از نظر تکنیکی شیوه ای برای کاهش وزن نیست و لیپوساکشن، چربی ها را دقیق تر هدف می گیرد. اما در کویتیشن، میزان موفقیت شما توسط سانتیمتر هایی که بعد از درمان از سایزتان کم می شوند سنجیده خواهد شد.

آیا کویتیشن اولتراسوند مفید است؟

بله، کویتیشن شما را به نتیجه ای واقعی و قابل سنجش می رساند و شما با استفاده از متر یا حتی فقط در آینه نگاه کردن به خود، متوجه خواهید شد چقدر سایز کم نموده اید. اما یادتان باشد که کویتیشن فقط در نواحی خاصی از بدن تاثیرگذار است و شما یک شبه نتیجه نخواهید گرفت. شکیبا باشید، زیرا ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا بهترین نتیجه کویتیشن را بینید.

در ضمن نتیجه کویتیشن بر اساس سابقه پزشکی و سایر فاکتور ها می تواند متفاوت باشد. این فاکتور ها نه تنها بر نتیجه نهایی کویتیشن بلکه بر مدت زمان ماندگاری نتیجه کویتیشن نیز اثر می گذارند. شاید شما بعد از تنها یک جلسه درمان با کویتیشن نتیجه را ببینید، اما بیشتر افرد معمولا به چند جلسه کویتیشن احتیاج دارند تا نتیجه مطلوب را ببینند.

مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای کویتیشن هستید

بهترین راه اینکه بدانید کویتیشن گزینه مناسبی برای شما هست یا نه این است که نظر پزشک را بخواهید. اما خوب است ابتدا فاکتور هایی را که شما را بهترین کاندید برای کویتیشن می نمایند آنالیز نمایید. کویتیشن در صورتی که چاق باشید، تاثیری نخواهد گذاشت. اما اگر قصد دارید سایز قسمت بخصوصی از بدن تان را کاهش دهید و از چربی آن بکاهید، کویتیشن برای تان مناسب است.

افرادی که مسائل خونریزی دارند نیز نباید کویتیشن انجام دهند. بیماری هایی مانند بیماری قلبی یا کبدی نیز باعث می شود فرد کاندید مناسبی برای کویتیشن نباشد. خانم های باردار یا شیرده نیز کاندید کویتیشن نیستند. همچنین ایمپلنت های طبی نیز مانعی برای کویتیشن هستند.

کویتیشن پیگیری می خواهد

کاهش چربی با کویتیشن به همین سادگی نیست که به مطب پزشک بروید و کویتیشن را انجام دهید. بلکه شما باید طبق توصیه پزشک، جلسات کویتیشن را پیگیری کنید تا نتیجه بگیرید. در ضمن شما باید قبل و بعد از کویتیشن، پایبند تغذیه سالم، نوشیدن آب فراوان و ورزش منظم باشید. هر چه آب بیشتری بنوشید، بدن تان راحت تر می تواند از اسید های چربی که حاصل تبدیل سلول های چربی بدن تان هستند، خلاص شود.

توقع خود را تعیین کنید

کویتیشن اولتراسوند، سلول های چربی را تخلیه می نماید نه اینکه مانند لیپوساکشن آن ها را تخریب کند. این اتفاق از جهاتی خوب است. در لیپوساکشن، بدن شما همچنان چربی می سازد و از آنجایی که نمی تواند تجمع جدید چربی را در سلول هایی که تخریب نموده قرار بدهد، تجمعات جدیدی از چربی در قسمت های جدیدی از بدن تان خواهید داشت. چربی تقریبا همواره برمی شود، اما با کویتیشن چربی، دست کم در جا هایی از بدن تان که انتظارش را ندارید چربی ظاهر نخواهد شد.

برای اینکه نتیجه کویتیشن ماندگارتر شود، باید رژیم غذایی سالم و ایده آلی داشته باشید و جدی و مرتب ورزش کنید. اگر دریافت کالری بدن تان بیشتر از حد احتیاجش باشد، چربی ها برخواهند گشت.

کاهش چربی با کویتیشن اولتراسوند کاربرد های متنوعی دارد

می توانید از کویتیشن برای نواحی گوناگون بدن که وزن اضافی دارند بهره ببرید. نقاطی از بدن که معمولا از کویتیشن برای کاهش چربی شان استفاده می شود می توان به لاغری موضعی شکم، ران ها، باسن و یا کمر اشاره نمود. البته با کویتیشن می توان نواحی کوچک تری مانند چانه یا بالای بازو را نیز هدف گرفت.

کویتیشن اولتراسوند شیوه ای غیرتهاجمی است

کویتیشن برخلاف لیپوساکشن احتیاج به مراحل جراحی ندارد، بنابراین بیمار بیهوش نمی شود و خونریزی و پانسمانی نیز درکار نیست. درمان با کویتیشن بر مبنای امواج صوتی با فرکانس بالا صورت می گیرد و یاری می نماید بدون اینکه ضربه و آسیبی به بدن وارد کنید، سایزتان را کاهش بدهید.

کویتیشن شیوه ای طبیعی است

در درمان با کویتیشن از امواج صوتی برای تخلیه سلول های چربی استفاده می شود. وقتی اسید های چرب به صورت مایع خارج می شوند، با استفاده از سیستم طبیعی دفع بدن، از بدن خارج خواهند شد.

کویتیشن اولتراسوند بدون درد است

حین و بعد از کویتیشن، شما احساس ناراحتی نمی کنید. در بدترین حالت ممکن است با عبور امواج صوتی در کویتیشن از پوست تان، کمی احساس گرما و سوزش کنید.

کویتیشن اولتراسوند بی خطر است

اولتراسوند به طور مرتب در خیلی از مراحل تشخیصی و درمانی در پزشکی به کار می رود و ریسک و خطری در بر ندارد، خصوصا در مقایسه با سایر روش های کاهش چربی که احتیاج به عمل جراحی تهاجمی دارند.

کویتیشن وقت گیر نیست

هر جلسه کویتیشن تنها 20 تا 60 دقیقه وقت می گیرد و برای همین درمانی بسیار سریع است. کویتیشن دوره نقاهت ندارد و تنها کاری که باید برای آماده شدن جهت کویتیشن انجام دهید این است که زیاد آب بنوشید.

نتیجه درمان با کویتیشن زود دیده می شود

نتیجه کویتیشن معمولا فورا دیده می شود و گاهی شما می توانید بعد از اولین جلسه کویتیشن، تفاوت را ببینید. بهترین نتیجه در عرض سه روز بعد از کویتیشن دیده می شود. بسته به ساختار بدنی خاص شما، شاید به 6 تا 12 جلسه کویتیشن احتیاج داشته باشید تا به هدف مورد نظر خود برسید.

کویتیشن درمانی ساده است

برای اینکه فواید کویتیشن درمانی تان را ببینید، به غیر از افزایش آب نوشیدنی تان فقط ضروری است تغذیه سالمی داشته باشید و پایبند یک برنامه ورزشی با شدت متوسط بمانید.

کویتیشن یک شیوه درمانی موثر است

وقتی که از رژیم غذایی و ورزشی تان نتیجه نمی گیرید، کویتیشن درمانی می تواند راه حلی باشد که شما را به نتیجه می رساند. شما می توانید با یاری کویتیشن، بدن تان را خوش فرم کنید، از سلولیت ها خلاص شوید و احساس خوبی نسبت به بدن تان داشته باشید.

نکات مهم پس از لاغری با کویتیشن

در کویتیشن، سلول های چربی بوسیله امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند، شکسته و وارد خون می شوند. به همین دلیل بعد از کویتیشن، تری گلیسرید و کلسترول خون افزایش می یابد؛ بنابراین اگر در این زمان آزمایش انجام دادید و چنین نتیجه ای دیدید، نگران نشوید.

در انتها درمان با کویتیشن نیز آب درون سلولی توسط سیستم لنفاوی تخلیه و بوسیله کلیه ها به شکل ادرار از بدن خارج می شود. به همین علت پس از کویتشین، رنگ ادرار تغییر نموده و تعداد دفعات آن نیز بیشتر می شود. در ضمن امواج اولتراسوند در کویتیشن هیچ تاثیری بر سیستم عصبی، ماهیچه ها و بافت عروقی ندارند و از این بابت نباید نگران باشید.

چه افرادی کاندید مناسبی برای درمان با کویتیشن هستند؟

درمان با کویتیشن برای همه مناسب نیست. BMI شما باید در محدوده قابل درمان بوده و نباید بیشتر از 30 باشد. در ضمن بعضی از عوارض پزشکی و دارو های مصرفی (مثلا دارو های سرکوب گر ایمنی) شرایط را برای استفاده از دستگاه کویتیشن نامناسب می نمایند.

چه افرادی نمی توانند از دستگاه کویتیشن استفاده نمایند؟

 • کسانی که سرطان دارند
 • کسانی که مسائل کبدی دارند
 • کسانی که مسائل کلیوی یا لوزالمعده دارند
 • افراد باردار یا مشکوک به بارداری
 • کسانی که فشار خون بالا، دیابت یا ایمپلنت (مثلا ضربان ساز) دارند
 • کسانی که بیماری های سیستمیک یا خود ایمنی دارند
 • کسانی که مبتلا به فتق هستند
 • کسانی که اختلالات پوستی ناشناخته یا آلرژی در ناحیه درمان دارند
 • کسانی که رژیم غذایی سالم ندارند یا ورزش منظم نمی نمایند

بعضی عوارض جانبی مرتبط با کویتیشن

 • احساس تشنگی
 • سر درد ملایمی که چند ساعت پس از درمان با کویتیشن آغاز می شود و دلیل آن به آزاد شدن سم از سلول های چربی مرتبط است
 • کم اشتهایی که احتمالا به سفت و محکم شدن ماهیچه ها ربط دارد
 • کاهش درد های بدنی در اثر کم شدن وزن، یعنی فشار کمتری به بدن وارد می شود و بدن درد تسکین می یابد

یکی از فواید بسیار خوب کویتیشن

یکی از امتیازات قابل توجه کویتیشن این است که بدن تا 2 هفته پس از درمان همچنان فرایند متابولیزه کردن چربی ها را ادامه می دهد. یعنی کاهش وزن با کویتیشن، یک شیوه پایدار است. در ضمن کویتیشن به نرم تر شدن و جوان تر شدن پوست یاری می نماید. استحکام پوست به وسیله امواج اولتراسونیک باعث فراوری کلاژن در زیر لایه عضله شده و پوست را فشرده سازی می نماید.

آیا با کویتیشن می توان وزن کم کرد؟

کویتیشن برای کاهش وزن طراح نشده است، بلکه بیشتر در فرم دهی بدن کارآیی دارد. کویتیشن بویژه در کاهش چربی های پهلو که با رژیم غذایی و ورزش به سختی آب می شوند، موثر است. کویتیشن بدون اینکه به سیستم رگی آسیبی بزند، سلولیت ها را رفع نموده و جلوی برگشت مجدد آن ها را می گیرد.

مزایای کویتیشن و تخلیه سیستم لنفاوی چیست؟

 • کاهش سایز در ناحیه مد نظر
 • خوش فرم شدن بدن
 • بهبود بافت و رنگ پوست
 • بهبود جریان خون و سیستم لنفاوی
 • درمان سلولیت
 • سفت شدن بافت همبند
 • سم زدایی و پاکسازی بدن
 • اکسیژن رسانی به سراسر بدن
 • غیر تهاجمی بودن
 • بدون درد و ناراحتی بودن
 • بدون احتیاج به بیهوشی
 • بدون دوران نقاهت بودن

پس از درمان کویتیشن چه مراقبت هایی ضروری است؟

 • مصرف مواد غذایی با کالری منفی به مدت 4 روز پس از کویتیشن برای افزایش سوخت و ساز بدن و دفع چربی ها اضافی (مثلا کرفس و خیار و کلم و گوجه فرنگی و خربزه و انواع توت)
 • داشتن تحرک بدنی و پیاده روی و ورزش منظم
 • رژیم غذایی کم کربوهیدرات و کم چربی به مدت 2 هفته پس از کویتیشن
 • خودداری از ورزش شدید به مدت 2 روز بعد از کویتیشن
 • نوشیدن آب فراوان در طول درمان برای دفع بهتر چربی ها
 • مراجعه به پزشک در صورت احساس درد شدید

منابع: groupon ، medartsweightloss ، totalbodywellnessgroup

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: برترین ها
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10894

به "کویتیشن چیست و چگونه انجام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویتیشن چیست و چگونه انجام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید