کارگاه آموزشی فیاپ در ایران برگزار می شود

به گزارش بانیما، کارگاه آموزشی رئیس و معاون فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) همزمان با مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام برگزار می شود.

کارگاه آموزشی فیاپ در ایران برگزار می شود

به گزارش بانیما به نقل از روابط عمومی دفتر فیاپ در ایران، کارگاه خوانش عکس و داوری بین المللی 21 دی با حضور ریکاردو بوسی، رئیس فیاپ از ایتالیا؛ فردی ون گیلبرگن، معاون فیاپ از بلژیک و علی سامعی، کننده فیاپ در ایران برگزار می شود.

در این کارگاه آموزشی نکاتی درباره خوانش عکس و انتخاب و داوری آثار در جشنواره های بین المللی عکس بیان خواهد شد.

در حقیقت داوری یک جشنواره بین المللی شبیه سازی می شود، یعنی 3 داور ضمن رأی دادن به عکس ها، دلیل آن رأی و نظرشان را در مورد عکس ها اعلام می کنند. سپس عکس های برتر انتخاب و سه عکس برنده انتخاب می شود. در این روند شرکت کنندگان با داوری بین المللی و نحوه خوانش و داوری عکس ها آشنا می شوند.

این کارگاه جمعه، 21 دی 1397 ساعت 13:30 تا 16:30 در فرهنگستان هنر واقع در تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره 1552 برگزار می شود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت کلوپ عکس فوکوس به نشانی www.focusteam.ir مراجعه کنند.

فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) به عنوان تنها موسسه بین المللی در زمینه عکاسی از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است در سال 1946 پایه گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه ای برای برقراری ارتباط بین موسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است. این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با موسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیش از 90 موسسه ملی در 5 قاره می رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که در حال حاضر کننده رسمی فیاپ در ایران کلوپ عکس فوکوس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1482

به "کارگاه آموزشی فیاپ در ایران برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه آموزشی فیاپ در ایران برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید