پژوهشگاه فضایی ایران موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی را گرفت

به گزارش بانیما، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از صدور موافقت قطعی این پژوهشگاه توسط شورای گسترش آموزش عالی خبر داد.

پژوهشگاه فضایی ایران موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی را گرفت

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از صدور موافقت قطعی این پژوهشگاه توسط شورای گسترش آموزش عالی خبر داد.

وی با اعلام اینکه، پژوهشگاه فضایی ایران از شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی، موافقت قطعی گرفت، گفت: شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با درخواست تبدیل شرایط پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی موافقت کرد.

صمیمی افزود: این موضوع، طی نامه ای از سوی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رئیس کمیسیون پژوهش و فناوری شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی در 31 خرداد سال جاری به پژوهشگاه فضایی ایران ابلاغ شده است.

وی شرح داد: این مجوز با توجه به رعایت قوانین مربوط به اخذ موافقت قطعی برای مراکز پژوهشی و مدارک و مستندات ارائه شده از فعالیت های پژوهشگاه فضایی ایران برای دستاوردهای حاصله در این سال ها در عرصه علم و فناوری های فضایی کشور صادر شده است.

صمیمی ادامه داد: پژوهشگاه فضایی ایران در طول هشت سال فعالیت خود، از اسفند سال 90 که از شورای گسترش وزارت علوم مجوز تاسیس گرفته تا به امروز، فعالیت های گسترده ای در عرصه فضایی کشور داشته که از جمله آنها طراحی و ساخت سامانه های ماهواره ای مانند ناهید 1 و 2، پارس1 و بلوک انتقال مداری؛ بالن های استراتسفری؛ خدمات فضاپایه با استفاده از سنجش از دور؛ ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه سامانه های فضایی بوده است.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران درباره ایجاد بستر مناسب و امور زیرساختی برای فعالیت های فضایی به ایجاد مرکز آزمون، تجمیع و یک پارچه سازی این پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: این مرکز با برخورداری از آزمایشگاه ها و اتاق تمیز و امکان تجمیع، به عنوان یک زیرساخت آزمایشگاهی ملی در حوزه فضا است که خدمات ارزشمندی را در جهت توسعه سامانه های فضایی به تمامی مراکز دانشگاهی، پژوهشی و صنعتی فعال در عرصه فضایی ارائه می کند.

صمیمی به ساختار تشکیلاتی و منابع انسانی پژوهشگاه فضایی ایران اشاره کرد و گفت: این پژوهشگاه دارای دو پژوهشکده در تهران و سه پژوهشکده در شهرهای شیراز، اصفهان و تبریز و یک مرکز تحقیقاتی است که با برخورداری از نیروهای متخصص و زبده خود که اکثرا از جوانان فارغ التحصیل دانشگاه های رده اول کشور هستند، به انجام ماموریت های خود در عرصه فضایی کشور می پردازند و تا به امروز نیز دستاوردهای ارزشمندی را تقدیم ملت ایران کرده اند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10373

به "پژوهشگاه فضایی ایران موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهشگاه فضایی ایران موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید