پنج علت علاقه عمانی ها برای سفر به ایران

به گزارش بانیما، وزیر گردشگری عمان به پنج علت علاقه عمانی ها برای سفر به ایران پرداخت.

پنج علت علاقه عمانی ها برای سفر به ایران

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه اجتماعی بانیما، احمد بن ناصر المحروزی با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مسئولان ایرانی گفت: خوشبختانه ایران دارای جاذبه های بی نظیری است و گردشگرانی از عمان برای استفاده از خدمات پزشکی به خصوص عمل های جراحی چشم و عمل های زیبایی و نیز برای زیارت اماکن مقصد ایران به این کشور می آیند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که ایران ظرفیت های ویژه دیگری مانند اسکی روی برف نیز دارد که گردشگران عمانی از آن اطلاع کمی دارند لذا می توانیم با تشکیل شرکت های مشترک گردشگری همکاری ها و تبادل توریست را افزایش داد.

المحروزی گفت: در کنار این ظرفیت ها ما شاهد وجود جزیره ای زیبا به نام قشم هستیم که با تقویت همکاری های گردشگری بین دو کشور عمانی های بیشتری می توانند از این جزیره بازدید نمایند.

وزیر گردشگری عمان با استقبال از پیشنهاد مونسان در مورد برپایی نمایشگاهها و فروشگاه دائمی صنایع دستی ایران در عمان گفت: از این موضوع استقبال می کنیم چرا که اعتقاد دادیم گردشگری بدون توجه به صنایع دستی امکانپذیر نیست.

به گزارش میراث فرهنگی-وزیر گردشگری عمان سپس به آثار فرهنگی تاریخی این کشور نیز اشاره نمود و با تشریح نحوه مرمت این آثار گفت: تمایل داریم که در این خصوص با برادران ایرانی مان همکاری کنیم.

المحروزی در ادامه اضافه کرد: در مورد گردشگری دریایی قبلا یک خط بین بندرعباس و عمان وجود داشت که در حال حاضر فعال نیست. این در حالی است که مسقط جاذبه های زیادی دارد و در حال حاضر شاهد اقبال گردشگران ایرانی برای سفر به مسقط هستیم. این در حالی است که زیرساخت های گردشگری در مسقط در حال گسترش است و اگر تعداد تخت ها را با تعداد گردشگران مقایسه کنیم نسبت به سیر صعودی این تعداد کم است و باید گسترش یابد.

این مقام عمانی سپس به طبیعت این کشور اشاره نمود و اضافه کرد: ساحل های شنی آرام صحرا و... از جاذبه های طبیعی عمان است.

وی اضافه کرد: موافق این هستم که گام به گام و پله پله جلو برویم و با توجه به این که روابط سیاسی ایران و عمان روابط بسیار خوبی است و چشم انداز خوبی دارد باید این روابط تقویت گردد.

المحروزی گفت: ایران کشور دوست و برادر ماست و اعتقاد دارم که گردشگری می تواند دو کشور را به هم نزدیک کند.

وی در ادامه صحبت های خود با تشریح ظرفیت های گردشگری عمان و بنادر موجود در این کشور بر راه اندازی خطوط دریایی بین عمان و سایر کشورها خصوصا ایران با هدف تقویت و توسعه روابط گردشگری تاکید نمود.

المحروزی عنوان نمود: باعث افتخار ما است که در حوزه گردشگری دریایی با ایران همکاری کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به توافق ایران و عمان برای همکاری در حوزه اسناد تاریخی دو کشور گفت: عمان در این باره یک تفاهم نامه با ایران امضا نموده است. ما علاقه مند هستیم که اسناد تاریخی مرتبط با عمان را جمع آوری کنیم و با توجه به غنی بودن ایران در این حوزه امیدوارم این تفاهم نامه اجرایی گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 12 شهریور 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5656

به "پنج علت علاقه عمانی ها برای سفر به ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "پنج علت علاقه عمانی ها برای سفر به ایران" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج علت علاقه عمانی ها برای سفر به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید