هوای تهران در شرایط قابل قبول

به گزارش بانیما، تهران (پانا) - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، میانگین کیفیت هوای مرکز طی امروز (23 دی ماه) در شرایط قابل قبول است.

هوای تهران در شرایط قابل قبول

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز پنجشنبه (23 دی ماه) با تداوم شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته در بیشتر منطقه ها برقراری شرایط قابل قبول مورد انتظار است.

کاهش تندی باد در طول روز، پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت پنجشنبه و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز آدینه (24 دی ماه) و احتمال رگبار پراکنده در بعضی ساعات تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و پیش بینی می گردد که کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت. کاهش تندی باد در طی روز تا حدودی سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد. حاکمیت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی آدینه همراه با احتمال بارش باران در بعضی ساعات، کاهش غلظت ذرات معلق را در پی خواهد داشت و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 99 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 85 و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 18882

به "هوای تهران در شرایط قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران در شرایط قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید