نظامیان آمریکایی خطاب به ژنرال میلی: شاید مجبور شوید برای برکناری ترامپ از زور استفاده کنید

به گزارش بانیما، دو نظامی بازنشسته آمریکایی در نامه ای سرگشاده از رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور خواستند در صورتی که دونالد ترامپ در انتخابات شکست بخورد و نخواهد کاخ سفید را ترک کند برای کنار زدن او باید از زور استفاده کند.

نظامیان آمریکایی خطاب به ژنرال میلی: شاید مجبور شوید برای برکناری ترامپ از زور استفاده کنید

به گزارش گروه بین الملل بانیما، جان ناجل افسر بازنشسته ارتش و کهنه سرباز جنگ های عراق که هم اکنون رئیس دانشکده هاورفورد در فیلادلفیا است و پل یانگلینگ سرهنگ بازنشسته آمریکا در نامه ای سرگشاده خطاب به مارک الکساندر میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نوشتند: ما در زمان عادی زندگی نمی کنیم. رئیس جمهور آمریکا به طور جدی در حال خرابکاری در سیستم انتخاباتی ما است و تهدید می کند که بر خلاف قانون اساسی در سمت خود باقی خواهد ماند. در چند ماه آینده شما ممکن است مجبور شوید بین سرپیجی از یک رئیس جمهور قانون شکن و یا خیانت به سوگند قانون اساسی خود یکی را انتخاب کنید.

در ادامه این نامه سرگشاده آمده است: اگر دونالد ترامپ پس از پایان دوره قانونی از ترک مقام خود خودداری کند، ارتش آمریکا باید با زور او را برکنار کند و شما باید این دستور را بدهید.

نویسندگان خاطر نشان کرده اند: به دلیل شرایط خطرناک، سناریوی غیرقابل تصور حکومت استبدادی در آمریکا هم اکنون به یک احتمال واقعی تبدیل شده است. نخست، ترامپ تقریبا با شکست قطعی در انتخابات روبرو است و او قویا اعتماد عمومی به انتخابات ما را تعضیف می کند. دوم، در صورت شکست ترامپ او با اتهامات جنایی روبرو خواهد شد. سوم، ترامپ در حال جمع آوری ارتش خصوصی است که نه تنها قادر به خنثی کردن اراده آرای مردم بلکه نیروهای انتظامی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11343

به "نظامیان آمریکایی خطاب به ژنرال میلی: شاید مجبور شوید برای برکناری ترامپ از زور استفاده کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظامیان آمریکایی خطاب به ژنرال میلی: شاید مجبور شوید برای برکناری ترامپ از زور استفاده کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید