نزدیک شدن جنگنده های 5 کشور ناتو به هواپیماهای روسیه در دریای بالتیک

به گزارش بانیما، وزارت دفاع روسیه از نزدیک شدن جنگنده های بلژیک، دانمارک، لهستان، فنلاند و سوئد به دو فروند هواپیمای راهبردی توپولوف-160 روسی در جریان پرواز برنامه ریزی شده آنها در آسمان آب های بینالمللی دریای بالتیک خبر داد.

نزدیک شدن جنگنده های 5 کشور ناتو به هواپیماهای روسیه در دریای بالتیک

به گزارش گروه بین الملل بانیما، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، امروز نوشت: وزارت دفاع روسیه گفت که دو فروند هواپیمای راهبردی موشک انداز از نوع توپولوف-160 در حال پرواز برنامه ریزی شده در آسمان آب های بین المللی دریای بالتیک بودند که در جریان این پرواز، جنگنده های نیروی هوایی کشورهای بلژیک، دانمارک، لهستان، فنلاند و سوئد آنها را همراهی کردند.

چنین حوادثی اخیرا در آسمان دریای بالتیک به کرات رخ می دهد. در ماه آگوست نیز جنگنده های ناتو به هواپیمای حامل سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه نزدیک شده بودند.

بر اساس این اطلاعات، هواپیماهای راهبردی روسیه بیش از 7 ساعت به پرواز خود ادامه داده و پس از آن به پایگاه های نیروهای هوا-فضای روسیه بازگشتند.

لازم به یادآوری است که در تاریخ 16 سپتامبر (25 شهریورماه) یک فروند بمب افکن راهبردی نیروی هوایی آمریکا که از پایگاه هوایی جزایر گوام بلند شده و به سمت مناطق غربی اقیانوس آرام پرواز می کرد، به مدت طولانی در نزدیکی مرزهای روسیه حضور یافت که جنگنده های روسی برای مشایعت آن، به هوا برخاستند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که طی هفته گذشته 17 ماشین پرنده شناسایی خارجی به مرزهای این کشور نزدیک شدند که جنگنده های روسی مجبور شدند 12 بار برای دور کردن آنها بلند شوند. در هیچیک از موارد مرزهای روسیه نقض نشد.

هواپیمای راهبردی موشک انداز توپولوف-160- بزرگترین و قدرتمندترین هواپیمای مافوق صوت در جهان است که در ایالات متحده با بمب افکن بی-1بی نیروی هوایی آمریکا مقایسه می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 4961

به "نزدیک شدن جنگنده های 5 کشور ناتو به هواپیماهای روسیه در دریای بالتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزدیک شدن جنگنده های 5 کشور ناتو به هواپیماهای روسیه در دریای بالتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید