فرجی: سرمربی اختیار لازم را نداشته باشد، فدراسیون باید مسئولیت نتایج را بپذیرد

به گزارش بانیما، نایب رئیس سابق فدراسیون کشتی گفت: منطق می گوید لبه تیز سمت سرمربی است، آیا رئیس فدراسیون همه شکست ها و مسائل را می پذیرد؟

فرجی: سرمربی اختیار لازم را نداشته باشد، فدراسیون باید مسئولیت نتایج را بپذیرد

مرتضی فرجی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، پیرامون چرخه انتخابی تیم ملی کشتی گفت: به نظر من برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی، یک اصل لازم برای کشتی است اما سرمربیان تیم های ملی هم باید اختیاراتی داشته باشند. بد و خوبِ نتیجه گردن سرمربی است، بنابراین قانونی باید وضع گردد، که سرمربی در آن نقش پررنگی داشته باشد چون لبه تیز نقدها به سوی اوست و این کاملا واضح و روشن است.

وی اضافه نمود: اگر انتخابی هم نگذارند، اهمیت کار برداشته می گردد، برای کشتی گیر انگیزه ای نمی ماند که در مسابقات شرکت کند. انگیزه مسابقه، انتخاب شدن است. اصل باید انتخابی باشد ولی سرمربی حکمیت داشته باشد. یعنی اینطور نباشد که تا کشتی گیر در انتخابی اول شد، صاحب دوبنده تیم ملی گردد. نباید اینطور باشد که یکی پشت گود نشسته، قانونی وضع کند، هیچ سرمربی این را قبول نمی کند، آن وقت شکستی پیش بیاید، سرمربی می رود. کار تداوم ندارد. سرمربیگری خود رسول خادم، محمد بنا، منصور برزگر را در نظر بگیرید، یا خود حبیب الله بلور در گذشته، چرا آنها پیروز می شدند؟ همواره عبدالله موحد می رفت چون طلا می آورد، یا در وزن ابوطالب طالبی، سرمربی او را انتخاب می کرد چون او مدال می گرفت. اینها را باید لحاظ نمایند، اگر هدف فقط انتخابی و پایبندی به آن است و انتظاری بابت کسب مدال نیست، که این امری جداگانه است اما اگر قرار است مدال المپیک بگیریم، باید حتما باید نظر سرمربی اعمال گردد.

نایب رئیس سابق فدراسیون کشتی با اشاره به حاشیه هایی که در خصوص این چرخه ایجاد شده، اعلام نمود: قهر کردن هم کار درستی نیست، باید منطقی بحث نمایند، صحبت نمایند و به نتیجه برسند، بد است که بگویند نمی آییم. منطق می گوید لبه تیز سمت سرمربی است، آیا رئیس فدراسیون همه شکست ها و مسائل را می پذیرد؟ یا بعد سرمربی باید بابت نتایج جوابگو باشد؟ همه اینها را باید لحاظ قرار داد. زمانی که علیرضا دبیر برای المپیک انتخاب شد، کتفش خراب بود، برزگر روی او اعتقاد داشت، انتخابش کرد، آنجا فدراسیون نظر منصور برزگر را پذیرفت. اینجا هم فدراسیون باید نظر سرمربی را بپذیرد. آیا دبیر اعتقاد بر این دارد که انتخابش اشتباه بوده؟ در خصوص رفتن او به المپیک، نظر سرمربی اش اعمال شده است. ما هم اعتقاد داریم نظر برزگر در آن مقطع درست بوده، من آن موقع نایب رئیس فدراسیون بودم، وقتی گفت نه، باید دبیر برود نظرش لحاظ شد.

فرجی ادامه داد: شاید ما به عنوان هیئت رئیسه اعتقاد داشتیم که تصمیم درستی نیست، ولی سکوت کردیم چون سرمربی تیم ملی نظرش این بود که این کشتی گیر به درد من می خورد. فکر نمی کنم هیچ جای جهان نفر اول بلافاصله انتخاب گردد. پس هیئت ژوری چه کاره است؟ آبرو و حیثیت سرمربی در میان است. تیم نتیجه بگیرد، فدراسیون پیروز بوده، تیم نتیجه نگیرد، سرمربی ناپیروز بوده است. یا فدراسیون کل مسئولیت را به گردن بگیرد، یک نفر را بگذارد که تیم را تمرین بدهد و تیم را اعزام کند، یا نه، این سرمربی اختیارات دارد و مسئولیت هم با خودش هست. من اعتقادم این است که انتخابی تیم ملی به شایسته ترین شکل ممکن برگزار گردد ولی در یکی دو وزن شاید سرمربی نظرش چیز دیگری باشد و باید به آن احترام بگذاریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 9709

به "فرجی: سرمربی اختیار لازم را نداشته باشد، فدراسیون باید مسئولیت نتایج را بپذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرجی: سرمربی اختیار لازم را نداشته باشد، فدراسیون باید مسئولیت نتایج را بپذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید