فتحی: خشونت در دستور کار پرسپولیسی ها در دربی بود، رفتار فغانی، در شأن داوری نبود، تأثیرات گرو را خواهید دید

امیرحسین فتحی، سرپرست باشگاه استقلال گفت که در دربی 88 خشونت در دستور کار پرسپولیس بود.

فتحی: خشونت در دستور کار پرسپولیسی ها در دربی بود، رفتار فغانی، در شأن داوری نبود، تأثیرات گرو را خواهید دید

امیرحسین فتحی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره دربی 88، وضعیت تیم استقلال و دیگر مسائل این تیم صحبت هایی را انجام داد که در زیر می خوانید:

خبرنگاران: به نظرتان، چرا دربی بی کیفیت بود؟

دربی حساسیت های خودش را دارد، این بار نوبر بود و بازی بی کیفیتی دیدیم. پرسپولیس به خاطر اینکه دیدار با السد قطر را در پیش داشت، با احتیاط بازی کرد. به بازیکنان خودمان هم گفته بودیم شجاعانه بازی نمایند و استرس نداشته باشند، اما حساسیت های دربی باعث شد تا بازی با نشاطی را شاهد نباشیم.

خبرنگاران: چرا استقلال که احتیاج به پیروزی داشت، از این موقعیت استفاده نکرد؟

به راحتی می توانستیم پرسپولیس را ببریم. استقلال مستحق پیروزی بود و معدود فرصت هایی که ایجاد شد، برای ما بود، اما همانطور که گفتم حساسیت های دربی باعث شد بازی خوبی را نبینیم.

خبرنگاران: هشت هفته از لیگ برتر گذشته و طرفداران استقلال نگران وضعیت تیم شان هستند.

اوضاع تیم بهتر و بهتر می شود. دربی و حساسیت هایش تمام شد و مطمئن هستم طرفداران، فوتبال واقعی استقلال را خواهند دید.

خبرنگاران: از الحاجی گرو مهاجم نیجریه استقلال انتقادهای زیاد می شود، آیا از عملکرد او راضی هستید؟

گرو بازیکن خوبی است و در طول فصل عملکرد او را خواهید دید. او چند بازی برای استقلال انجام داده است؟ آیا فرصت هایی داشته که بخواهد آنها را از دست بدهد؟ چند پاس گل به او داده اند که نزده است؟ چند بار برای گرو، توپ هایی ارسال گردیده که بگوییم خوب ضربه نزده است؟ چند بار برای او فضاسازی نموده اند؟ او در دیدارهای اخیر استقلال، تنها 20 تا 25 دقیقه به میدان رفته است. گرو در استقلال جا نیفتاده و اگر برای او بازیسازی صورت بگیرد، خودش را نشان می دهد. سال گذشته برای تیام، هم بازیسازی و هم فضا ایجاد می کردند، اما برای گرو چه فرصتی ایجاد گردیده است؟ وقتی دروازه بان هایی چون مهدی رحمتی، سیدحسین حسینی و علیرضا بیرانوند توپ هایی را می گیرند، اسمی برای خودشان مطرح می نمایند، برای گرو چه موقعیتی ایجاد گردیده که او به هدف نزده باشد؟ گرو بازیکن تأثیرگذاری است و در آینده خواهید دید چه بازیکنی است.

خبرنگاران: پیش از دربی، از وینفرد شفر حمایت کردید، همچنان از او حمایت می کنید؟

بله، همچنان حمایت می کنیم. شفر مربی بسیار توانمندی است و با همه وجود تا آخر از او حمایت خواهیم کرد.

خبرنگاران: ظاهرا از رفتار علیرضا فغانی با برخی از بازیکنان استقلال ناراحتید. این موضوع صحت دارد؟

فغانی داور بزرگی است، اما رفتارش در شأن او نبود. ما از نظر فنی حرفی نمی زنیم و کارشناسان باید نظر بدهند، اما از لحاظ حرفه ای، رفتار فغانی در شأن داوری نبود.

خبرنگاران: شنیده ایم از بازی خشن بازیکنان پرسپولیس هم گلایه نموده اید.

متأسفانه طارق همام قادر به تمرین کردن نیست. خشونت در دستور کار پرسپولیس بود و همین مسئله باعث شد طارق نیمه دوم از زمین خارج شود.

خبرنگاران: انتخاب محمد مومنی به جای صادق ورمزیار به خاطر حرف و حدیث هایی است که در رابطه با مدیریت قبلی آموزشگاه بوجود آمده است؟

روزهای اول حضورم، گفته بودم که تصمیماتی برای آموزشگاه داریم. گزینه های زیادی برای مدیریت آموزشگاه داشتیم و به خاطر حساسیت های که وجود داشت، با افراد مختلفی صحبت کردیم. مومنی فردی تحصیل نموده و خوش اخلاق است. او مدرس فدراسیون است و باید کسی انتخاب می شد که سطح A آسیا را داشته باشد. مومنی این را داشت و برای ورمزیار هم در مراحل بعدی، آرزوی موفقیت می کنیم.

خبرنگاران: بحث بعدی، درباره کمیته فنی است، این کمیته صرفا تشریفاتی است یا قرار گردیده نظرات افراد در تصمیم گیری لحاظ شود؟

انتخاب مومنی خروجی تصمیمات کمیته فنی است. به کار تشریفاتی اعتقادی ندارم و امیدوارم تصمیماتی که گرفته می شود، به سود استقلال باشد. افرادی چون بهتاش فریبا، پرویز مظلومی، مجید نامجومطلق، مجید رضایی و ... نام بزرگی دارند، چطور می توانم آنها را سرکار بگذارم؟ کمیته فنی در هر زمینه ای می تواند یاری باشگاه باشد.

خبرنگاران: بحث جانشینی سانیاک همچنان حل نگردیده، قرار است گزینه خارجی یا داخلی به کادر فنی استقلال اضافه شود؟

شفر هنوز صحبتی با من ننموده است. به او گفتم که اگر احتیاج داشته باشد، موضوع را بگوید. اگر پیشنهادش را مکتوب بدهد، روی آن فکر خواهیم کرد.

خبرنگاران: شما در صحبت های مختلفی که با رسانه ها داشتید، عنوان نموده اید که 30 سال است در فوتبال حضور دارید، فکر می کنید استقلال بازیکن بزرگ یا رهبری در زمین دارد که بازیکنانش را راهنمایی کند؟

به نکته مهمی اشاره کردید، مهدی رحمتی به عنوان کاپیتان تیم درون دروازه واقع شده است و پژمان منتظری و خسرو حیدری هم هستند. اینها سال گذشته هم بودند. در فصل گذشته، امید ابراهیمی نقش رهبر تیم را ایفا می کرد، اما سال جاری چون تیم نتیجه نگرفته، یکی حرف سانیاک را می زند، یکی تیام را مثال زده و دیگری هم می گوید استقلال لیدر ندارد. این وسط، استقلال بدشانسی هایی هم آورده که نمونه اش قرعه نامناسب لیگ و جام حذفی بوده است. ببینید پرسپولیس در جام حذفی به چه تیمی در تهران خورده، استقلال باید با چه تیمی بازی کند؟ ما سه شنبه با نفت مسجدسلیمان بازی داریم، این شهر چون هتل ندارد، باید دو ساعته مسیر اهواز به این شهر را طی کنیم. چند روز هم بمانیم و دوباره برای جام حذفی به مصاف این تیم برویم. این اتفاقات در فوتبال ناگریز است، اما برای ما ناخوشایند نبوده. امیدوارم از این پس، فوتبال روی خوشش را نشان بدهد و استقلال بتواند بازی های خوبی انجام دهد.

خبرنگاران: به نظر می رسد به خاطر عدم نتیجه گیری تیم، مانند روزهای اول سرحال نیستید؟

چرا، اتفاقا سرحال هستیم. فوتبال است و هزار اتفاق رخ می دهد. مطمئن باشید عروسی به کوچه استقلال هم می آید. من خیلی به تیم امیدوارم، چون بازیکنان خوبی داریم، کادر فنی و سرپرستی توانمندی داریم. افرادی چون اصغر حاجیلو و نصرالله عبداللهی هستند. هیچ اختلافی در تیم نیست و مطمئنا شرایط بهتر خواهد شد. مرتضی تبریزی هفته اول برای ذوب آهن بازی کرد و سپس به استقلال آمد، الان هفته چندم است که تبریزی را داریم؟ الحاجی گرو چند هفته کنار تیم حضور دارد؟ مارکوس نیومایر پلی میکر خوبی است، اما شب بازی با السد، از ناحیه انگشت پا مصدوم شد، او چند بار برای استقلال به میدان رفته است؟ ببینید چند بازیکن از تیم جدا گردیده و چند بازیکن اضافه گردیده اند؟ پرسپولیس تیم خوبی دارد، چون برانکو 4 سال است با این تیم کار نموده و بازیکنانش چشم بسته همدیگر را پیدا می نمایند. هنوز حضور شفر در استقلال یک سال نگردیده است. 6 بازیکن اصلی او جدا شدند و زمان می برد تا بازیکنان جدید هماهنگ شوند.

خبرنگاران: بحث پایانی ما، به خریدهای استقلال بازمی شود. آیا قرار است بازیکنی جذب شود؟

صحبتی در این زمینه نگردیده است.

خبرنگاران: صحت دارد که شفر از خریدهای باشگاه راضی نیست؟

هر 4 بازیکنی که دوره ما جذب شد، با پیشنهاد رسمی شفر بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 10 بهمن 1397 شناسه مطلب: 721

به "فتحی: خشونت در دستور کار پرسپولیسی ها در دربی بود، رفتار فغانی، در شأن داوری نبود، تأثیرات گرو را خواهید دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتحی: خشونت در دستور کار پرسپولیسی ها در دربی بود، رفتار فغانی، در شأن داوری نبود، تأثیرات گرو را خواهید دید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید