عمان آماده پذیرش تعداد بیشتری از مجروحان یمنی است

خبرنگاران: رسانه های عمانی به نقل از مقامات رسمی این کشور اعلام کردند که این کشور آماده ورود و پذیرش تعداد بیشتری از مجروحان یمنی در پی حملات هوایی عربستان سعودی به این کشور است.

عمان آماده پذیرش تعداد بیشتری از مجروحان یمنی است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه تایمز عمان، دولت مسقط پس از حملات هوایی عربستان سعودی به یمن آماده ورود و پذیرش تعداد بیشتری از مجروحان یمنی به خاک این کشور است.

عمان شنبه گذشته بود که پذیرای 40 مجروح یمنی بود، این افراد در انفجارهای اتفاق افتاده در نماز آدینه پیش از آن که به جان باختن تعداد زیادی از افراد انجامید زخمی شده بودند.

یک مقام رسمی بیمارستانی دولت عمان به نشریه تایمز این کشور گفت: مقامات یمنی از ما خواسته اند تا برای پذیرش تعداد بیشتری از مجروحان در آماده باش باشیم. آن ها می توانند مجروحان را از راه های هوایی همان گونه که اولین گروه آن ها در شنبه گذشته منتقل شد، به اینجا منتقل نمایند.

یک مقام عمانی ابراز کرد: ما بر یاری های انسان محبت آمیز و نه حمله (عربستان) متمرکز هستیم.

عربستان سعودی با هدف شکست دادن جنبش مردمی انصارالله یمن، عملیاتی را تحت عنوان طوفان اراده و در قالب حملات هوایی علیه مواضعی در یمن شروع نموده است.

5 کشور حاشیه خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، قطر، کویت و امارات در جنگ علیه یمن شرکت نموده اند. علاوه بر کشورهای مذکور، مغرب، سودان، اردن و مصر نیز در جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته اند. این در حالی است که پاکستان نیز از آمادگی خود برای مشارکت در این جنگ خبر داده است.

با این حال عمان، از مشارکت در این حملات هوایی خودداری و درخواست ها برای پیوستن به این ائتلاف را رد کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 4165

به "عمان آماده پذیرش تعداد بیشتری از مجروحان یمنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان آماده پذیرش تعداد بیشتری از مجروحان یمنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید