طرح ترافیک به خبرنگارانی که نقص مدرک داشتند، تعلق می گیرد

به گزارش بانیما، خبرنگاران آنلاین:طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از شنبه، اول تیرماه در پایتخت اجرا می گردد و به گفته سعیدیان فر، طرح ترافیک به خبرنگارانی که نقص مدرک داشتند، تعلق می گیرد

طرح ترافیک به خبرنگارانی که نقص مدرک داشتند، تعلق می گیرد

تعدادی از خبرنگاران پس از ثبت نام، در روزهای گذشته پیامکی مبنی بر نقص مدرک دریافت کردند.

در همین رابطه، عمار سعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک در گفت وگو با شهرنوشت، در مورد طرح ترافیک خبرنگارانی که پیامک نقص مدارک دریافت کردند، اما بعد از ارسال مجدد مدارک پیامکی به دستشان نرسید، گفت: افرادی که نقص مدرک داشتند پس از تکمیل مدارک، طرح ترافیک خود را دریافت خواهند کرد.

طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی (زوج و فرد سابق) همانند سال گذشته در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می گردد.

شرط ورود به دو محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا، داشتن برگه معاینه فنی و ثبت نام در سامانه تهران من است. از این رو لازم است کلیه دارندگان خودروهای شخصیِ ساکن تهران و همچنین ساکنان دیگر شهرها که با خودروی شخصی قصد سفر به تهران را دارند، قبل از ورود به محدوده های ترافیکی اول و دوم در سامانه به نشانیmy.tehran.ir ثبت نام نموده باشند و همچنین حساب آن ها به میزان کافی، موجودی (شارژ) داشته باشد.

ثبت نام در سامانه تهران من هزینه ای برای شهروندان ندارد. بر اساس مصوبات قانونی، از اول تیرماه که اجرای طرح زوج یا فرد در تهران سرانجام می یابد و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا جایگزین آن می گردد، در هر فصل خودروهای پلاک تهران 20 روز (و خودروهای پلاک غیر تهران 15 روز) مجاز به تردد رایگان در محدوده دوم (زوج یا فرد سابق) هستند. زوج یا فرد بودن پلاک خودروها نیز در مشخص روزهای مجاز اثری ندارد و ملاک، صرفاً تعداد روزهای ورود است. عوارض تردد در این محدوده در روزهای فراتر از تعداد مجاز، نصف عوارض طرح ترافیک مشخص شده است.

طبیعتا، شمارش تعداد روزهای مجاز برای تردد رایگان در محدوده دوم (زوج یا فرد سابق) مشروط به آن است که ثبت نام در سامانه صورت گرفته باشد و ازاین رو لازم است تمام دارندگان خودرو یک بار در سامانه ثبت نام نموده و مشخصات خودروی خود را وارد نموده باشند.

گفتنی است، سال جاری خودروهای کمتر آلاینده که معاینه فنی برتر دریافت نموده باشند، بیش از سال گذشته از تخفیفِ هزینه های طرح ترافیک برخوردار می شوند و میزان تخفیف برای این دسته از خودروها 25 درصد خواهد بود.

هزینه طرح ترافیک برای ساکنان محدوده های ترافیکی هم 50 درصد کمتر از مابقی است. امتیازی که سال قبل برای ساکنان محدوده در نظر گرفته شده بود (یک بار خروج رایگان قبل از ساعت 8:30 و یک بار ورود بعد از ساعت 17) نیز همچنان برقرار است.

ساکنان محدوده طرح ترافیک که سال گذشته برای برخورداری از امتیاز مذکور در سامانه تهران من ثبت نام نموده و مدارک خود را در دفاتر خدمات الکترونیک شهر به تأیید رسانده بودند (اگر در بخش سکونت آن ها تاریخ سرانجام سکونت درج نشده باشد) احتیاج به ثبت نام مجدد به عنوان ساکن محدوده طرح ترافیک ندارند. کسانی که قصد دارند از امتیازات سکونت در محدوده بهره مند شوند، کافی است پس از ثبت مشخصات محل سکونت خود به همراه مدارک (شامل سند یا اجاره نامه قانونی و فیش پرداخت عوارض نوسازی و پسماند) به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه نمایند. ساکنان محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) نیز صرفاً برای عوارض مربوط به همان محدوده (روزهای مازاد بر تعداد مجاز) از امتیاز و تخفیف مذکور برخوردارند.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 3493

به "طرح ترافیک به خبرنگارانی که نقص مدرک داشتند، تعلق می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ترافیک به خبرنگارانی که نقص مدرک داشتند، تعلق می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید