طالبان خواستار برگزاری سریعتر مذاکرات بین الافغانی است

به گزارش بانیما، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در تبادل نظر با خبرنگاران و در واکنش به اعلام کابل مبنی بر آزاد نشدن نزدیک به 600 زندانی این گروه به دلیل ارتکاب جرایم جنایی گفت: بهتر است از راه تبادل نظر مسائل ما با کابل حل گردد.

طالبان خواستار برگزاری سریعتر مذاکرات بین الافغانی است

سخنگوی طالبان در این خصوص ادامه داد: این اظهارات و کنش ها؛ سلسله موضوعاتی هستند که مانع رسیدن به صلح هستند؛ صلحی که بیش از 4 ماه است که از سوی حکومت افغانستان ادامه دارد.

ذبیح الله مجاهد با اعلام اینکه اقدامات مذکور از سوی حکومت افغانستان به دلیل جلوگیری از برگزاری مذاکرات بین الافغانی می شود، مدعی شد: حکومت افغانستان کوشش می نماید تا از برگزاری مذاکرات بین الافغانی از هر طریق ممکن جلوگیری کند تا مردم افغانستان به صلح نرسیده و در کارزارهای سیاسی پیروز نشوند.

سخنگوی طالبان دولت افغانستان را متهم به بهانه جویی برای تشدید جنگ کرد تا باعث تضعیف نیروهای طالبان شود.

این سخنگوی طالبان می گوید که حدود 4000 زندانی طالبان آزاد شده اند و 1300 زندانی دیگر باقی مانده اند که باید هرچه زودتر آزاد شوند.

مجاهد با اشاره به اینکه طالبان خواستار این است که هرچه زودتر وارد مذاکرات بین الافغانی شود توضیح داد: طالبان به آزادی زندانیان حکومت متعهد است و کوشش می نماید تا زمینه برگزاری هرچه زودتر مذاکرات بین الافغانی را فراهم سازد.

مجاهد گفت: بهتر است که مسائل افغانستان از راه مصاحبه و روش های سیاسی حل شود.

این در حالی است که جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان می گوید که حکومت افغانستان حاضر است به جای زندانیانی که آزاد نمی شوند، لیست دیگری را از سوی طالبان برای آزادی بپذیرد.

اما ذبیح الله مجاهد در پاسخ به این گفته های فیصل در این مصاحبه گفت که طالبان لیست جایگزینی برای آزادی زندانیان خود ندارد و بر اساس توافق باید بر اساس لیست دیگر زندانیان باقی مانده نیز رها شوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10827

به "طالبان خواستار برگزاری سریعتر مذاکرات بین الافغانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان خواستار برگزاری سریعتر مذاکرات بین الافغانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید