صلیب سرخ: مدیریت ویروس کرونا در مناطق درگیری غیرممکن خواهد بود

به گزارش بانیما، در شرایطی که مردم در مناطق درگیری با خطراتی جدی تر از ویروس کرونا دست و پنجه نرم می نمایند، انتظار اولویت دادن به کنترل ویروس کرونا خیلی چالش انگیز خواهد بود.

صلیب سرخ: مدیریت ویروس کرونا در مناطق درگیری غیرممکن خواهد بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشنال، سازمان های بشردوستانه باور دارند مردمی که درمناطق پرخطر نظیر مناطق درگیری و اردوگاه های آوارگان زندگی می نمایند به شکلی نگران نماینده در برابر ویروس کرونا بی دفاع هستند.

پنجشنبه گذشته، نخستین موارد مشکوک به کرونا در عراق در یک اردوگاه آوارگان در استان نینوای عراق گزارش شد که این موضوع نگرانی های مربوط به گسترش این بیماری در میان مردمی که در اردوگاه های متراکم زندگی می نمایند را افزایش می دهد.

در این میان، ارائه خدمات بشردوستانه برای این جمعیت ها نیز به علت شیوع کرونا دچار محدودیت های جدیدی شده است.

در مناطق مبتلا به درگیری در سراسر دنیا و بویژه خاورمیانه، نظام درمانی آسیب دیده از درگیری ها برای رویارویی با این مشکل جدید آماده نیست.

به گفته اسپرانزا مارتینز، رئیس امور سلامت کمیته بین المللی صلیب سرخ، اگر این ویروس به سوریه و یمن برسد، کنترل آن غیرممکن خواهد بود. به گفته وی، اگر به شرایط در کشور هایی که درگیر مخاصمات مسلحانه نیستند و تردید در توانایی آن ها برای کنترل این همه گیری نگاهی بیندازیم، بهتر متوجه می شویم که شرایط در مناطق درگیر مخاصمات چقدر می تواند نگران نماینده باشد. هر فشار مضاعفی به سیستم درمانی کشور های درگیر مخاصمات آن ها را به زانو در خواهد آورد.

در یمن که دچار کمبود شدید امکانات بهداشتی و آب سالم است، حتی اجرای احتیاط های اولیه ای مثل شست و شوی مرتب دست اغلب شدنی نیست.

به باور دکتر مارتینز، این شرایط اخطاری است برای توجه به این واقعیت که در شرایط بحران، احتیاج به تقویت سیستم درمانی برای تحمل شوک هایی نظیر این همه گیری لازم است.

تیم های کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن توزیع مواد آموزشی در میان مردم در مناطق درگیری کوشش دارند دسترسی مردم به آب سالم را در چندین منطقه درگیر مخاصمات امکان پذیر نمایند.

صابون، برای مثال، در بسته های امدادی ارائه شده به خانواده هایی که از مناطق درگیری می گریزند وجود دارد، اما مشکل فقط تأمین منابع نیست، مشکل اصلی کمبود وقت و گسترش سریع این ویروس است.

علیرغم تخصیص منابع اقتصادی بین المللی برای کشور های دارای درآمد پایین، اما در شرایطی که واکسنی در دسترس نیست، در صورت بروز همه گیری، احتیاج به حمایت از خدمات درمانی این کشور ها ضروری خواهد بود.

به گفته رئیس بخش سلامت کمیته بین المللی صلیب سرخ، وقتی شما با یک سیستم درمانی در هم شکسته در نتیجه مخاصمات روبرو هستید، نمی توانید مداخله خود را محدود به بیماری بنمایید که لزوماً مهمترین دلیل مرگ و میر در آن جامعه نیست. در حال حاضر تمرکز بر جلوگیری از ورود این ویروس به این مناطق است.

به گفته دکتر مارتینز، دولتها، جوامع محلی و سازمان های بشردوستانه همه به روز های سختی نزدیک می شوند بویژه اگر تعداد موارد ابتلاء در کشور هایی که درگیر مخاصمات مسلحانه هستند افزایش شدیدی بیابد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8211

به "صلیب سرخ: مدیریت ویروس کرونا در مناطق درگیری غیرممکن خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صلیب سرخ: مدیریت ویروس کرونا در مناطق درگیری غیرممکن خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید