شفر، رکورد 13 ساله قلعه نویی را می شکند؟ ، 42 دقیقه تا کابوس

آمار گل نزدن در استقلال با رکورد 350 دقیقه متعلق به لیگ پنجم است. استقلال حالا فقط 42 دقیقه با ثبت رکورد جدید اما منفی فاصله دارد. یعنی تیم شفر تا دقیقه 42 شهراورد وقت دارد تا از خلق کابوس فرار کند.

شفر، رکورد 13 ساله قلعه نویی را می شکند؟ ، 42 دقیقه تا کابوس

به گزارش خبرنگاران ، امیر اسدی ، استقلال در خط حمله با مسائل عدیده ای روبروست و همین مسئله نگرانی هوارادان این تیم را به دنبال داشته. آنالیز آماری گل های زده استقلال در این فصل نشان می دهد که شفر در چه شرایطی باید تیمش را مقابل پرسپولیس به زمین بفرستد. از آخرین گلی که استقلال در لیگ هجدهم به ثمر رسانده، 309 دقیقه می گذرد. این گل را فرشید اسماعیلی در هفته سوم و دقیقه 51 بازی با تراکتورسازی وارد دروازه محسن فروزان کرد. از آن دقیقه به بعد، استقلال 3 بار در لیگ بازی نموده و گلی به ثمر نرسانده است.

هفته چهارم، استقلال به خانه پارس جنوبی جم رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد. مهاجمان این تیم در جم نتوانستند دروازه احمد گوهری را باز نمایند و این اتفاق در بازی هفته پنجم استقلال نیز تکرار شد. این بار در استادیوم آزادی و مقابل فولاد. استقلال گره دروازه فولاد را باز نکرد و مجبور شد زمین بازی را با تساوی بدون گل ترک کند.

برای هفته ششم، استقلال به قائمشهر رفت تا مقابل نساجی بازی کند. یک بازی حساس در زمینی نه چندان مناسب. استقلال در خط حمله از زوج مرتضی تبریزی و روح الله باقری استفاده کرد اما باز هم توفیقی در گلزنی به دست نیاورد. نتیجه اش هم کسب تساوی بدون گل مقابل تیمی بود که جواد نکونام را روی نیمکت داشت.

استقلال، هر چند کم گل می خورد و این را مدیون خط دفاع و مهدی رحمتی است، به سختی هم دروازه حریفان را باز می نماید. آمار این تیم، 5 گل زده در 6 بازی است. یعنی به ازای هر بازی حدود 8،0 گل زده. با این آمار نه تیمی می تواند قهرمان گردد و نه بی استرس پا به شهرآورد بگذارد. این آمار یعنی مسئله ای در خط حمله وجود دارد که با بازیکنانی نظیر باقری و گرو حل نمی گردد.

ضعیف ترین آمار گلزنی استقلال در تاریخ لیگ برتر، مربوط به 13 سال قبل است. زمستان 1384 و زمانی که مربیگری این تیم بر عهده امیر قلعه نویی بود. استقلال در هفته ششم مقابل راه آهن که فیروز کریمی سرمربی اش بود، به پیروزی 3 بر صفر رسید. گل های استقلال را سیاوش اکبرپور و رضا عنایتی(2 بار) وارد دروازه راه آهن کردند. عنایتی سومین گل استقلال را در این بازی، در دقیقه 66 به ثمر رساند.

استقلال هفته هفتم مقابل سپاهان با نتیجه یک بر صفر شکست خورد، هفته هشتم برابر فجرسپاسی به تساوی صفر بر صفر رسید و هفته هشتم نیز نتوانست نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل مقابل سایپا کسب کند. برای هفته نهم، استقلال باید حضور در شهرآورد را تجربه می کرد. درست مثل حالا که با آمار ضعیف گلزنی باید به مصاف پرسپولیس برود.

استقلال در لیگ پنجم و هفته نهم توانست پرسپولیس را با یک گل شکست بدهد. تنها گل بازی را رضا عنایتی در دقیقه 56 و روی پاس زیبای فرزاد مجیدی وارد دروازه فرشید کریمی کرد. این گل انتهای بود بر طلسم گل نزدن در استقلال و تیم امیر قلعه نویی. از آن روز به بعد موتور استقلال روشن شد و در انتها فصل نیز عنوان قهرمانی را به دست آورد.

آمار گل نزدن در استقلال با رکورد 350 دقیقه متعلق به همان فصل-لیگ پنجم- است. تیمی که در خط حمله زوج هماهنگ رضا عنایتی و سیاوش اکبرپور را در اختیار داشت اما برای 3،4 هفته توفیقی در گلزنی به دست نمی آورد. استقلال در مقطع فعلی، فقط 42 دقیقه با ثبت رکورد جدید اما منفی فاصله دارد. تیم شفر اگر تا دقیقه 42 بازی با پرسپولیس موفق به باز کردن دروازه رقیب دیرینه خود نگردد، رکورد منفی استقلال در تاریخ لیگ برتر را می شکند.

استقلال فصل قبل رکورد کلین شیت و بسته نگه داشتن دروازه را شکسیت و این بار فاصله چندانی با ثبت یک رکورد معکوس ندارد. طلسم استقلال، شفر را نیز نگران نموده، او می داند در صورت ادامه این روند، مسیر دیگری جز خروج از جمع مدعیان قهرمانی برایش باقی نمی ماند. اتفاقی که نه طرفداران را راضی می نماید و نه مدیرانی که با هزار امید و آرزو به استقلال آمدند تا این تیم را بعد از مدت ها به عنوان قهرمانی لیگ برتر برسانند.

10

منبع: ایران ورزشی
انتشار: بروزرسانی: 3 بهمن 1397 شناسه مطلب: 666

به "شفر، رکورد 13 ساله قلعه نویی را می شکند؟ ، 42 دقیقه تا کابوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر، رکورد 13 ساله قلعه نویی را می شکند؟ ، 42 دقیقه تا کابوس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید