سید عمار الحکیم خواستار حفاظت بغداد از مراکز دیپلماتیک شد

سید عمار الحکیم، ساعاتی پس از تجمع معترضان مقابل سفارت آمریکا در بغداد، از دولت این کشور خواست به مسئولیت خود در حمایت از هیئت های دیپلماتیک در این کشور، عمل و وجهه عراق را حفظ کند.

سید عمار الحکیم خواستار حفاظت بغداد از مراکز دیپلماتیک شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عمار الحکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق، در واکنش به اعتراض مقابل سفارت آمریکا، در بیانیه ای ضمن دعوت به خویشتنداری، از دولت خواست به مسئولیت خود در حمایت از مراکز دیپلماتیک عمل و وجهه خود را حفظ کند.

الحکیم در این بیانیه اعلام کرد: ضمن ابراز غم و اندوه خود از شهادت تعدادی از فرزندان نیروهای مسلح از الحشد الشعبی به دلیل بمباران پایگاه های آنها در القائم توسط آمریکا، بر حق اعتراض مسالمت آمیز و آزادی بیان تأکید می کنیم و از همه طرف ها خواهان خویشتنداری و اجتناب از تشدید تنش و کشیده نشدن به آشوب هستیم.

به گزارش وبگاه الفرات نیوز، این سیاستمدار عراقی همچنین از دولت عراق خواست که به مسئولیت خود در حمایت از مراکز دیپلماتیک حاضر در عراق عمل و از وجهه بین المللی خود و دستاوردهایی که در جامعه بین الملل به دست آورده و چیزی که امنیت و ثبات کشور را تضمین می کند، حمایت کند.

سید عمار الحکیم پیشتر نیز در بیانیه ای حمله آمریکا به مقرهای الحشد الشعبی را محکوم کرده و آن را نقض آشکار حاکمیت عراق و توافقنامه های امنیتی دوجانبه دانسته و تأکید کرده بود که نیروهای ائتلاف آمریکایی می بایست از دولت عراق در مأموریت حمایت از عراقی ها، پشتیبانی می کرد.

سفارت آمریکا در بغداد امروز شاهد تجمع صدها عراقی بود که به حمله هوایی آمریکا به نیروهای الحشد الشعبی در عراق اعتراض داشتند.

این تجمع بعد از مراسم تشییع شهدای الحشد الشعبی برگزار گشت. هزاران عراقی امروز در مراسم تشییع که سران و فرماندهان الحشد الشعبی نیز در آن حاضر شدند، شرکت کردند.

مردم معترض ضمن اعلام برپایی تحصنِ باز برابر سفارت آمریکا خواهان بسته شدن آن و اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور شدند.

محافظان سفارت آمریکا در بغداد نیز با هدف متفرق کردن معترضان عراقی، اقدام به شلیک گلوله های دودزا و آتش زا به سوی مردم معترض کردند که در نتیجه آن بیش از 60 تظاهرات کننده عراقی مجروح شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اسفند 1398 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6931

به "سید عمار الحکیم خواستار حفاظت بغداد از مراکز دیپلماتیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سید عمار الحکیم خواستار حفاظت بغداد از مراکز دیپلماتیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید