رونق تولید، رونق مراکز تحقیق و توسعه هم هست

به گزارش بانیما، رئیس سابق پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: ما می توانیم به سمت یک اقتصاد دانش محور و دانش بنیان پیش برویم. باید برای رونق تولید، مدیرانی را پرورش دهیم که باور داشته باشند. می توانیم تولیدی داشته باشیم تا هم در بازارهای داخلی و هم خارجی رقابت کند.

رونق تولید، رونق مراکز تحقیق و توسعه هم هست

به گزارش خبرنگاران، حسن علم الهدایی امروز در گردهمایی شرکت های دانش بنیان، فناور و رشد با رویکرد تشکیل انجمن شرکت های دانش بنیان استان که در پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد، اظهار کرد: خداوند به ما عنایت کرد و باران، تالاب های مختلف ما را پر آب کرد، اما به دلیل عدم آمادگی و ضعف مدیریت، مشکلاتی ایجاد شد. فرماندار، استاندار، بخشدار، شهردار و دهیاران باید به فکر باشند تا اگر چنین اتفاقی رخ داد، چگونه باید مقابله و هدایت کنند، بنابراین بحث مدیریت بسیار مهم است.

وی با اشاره به شعار رونق تولید، شرح داد: اگر بتوانیم مدیران تولیدی تربیت کنیم که فکر تولیدی و انگیزه کارآفرینی و تولیدی داشته باشند، به نقطه بسیار خوبی خواهیم رسید. تولید به عوامل و مسائل زیادی بستگی دارد و در بحث اشتغال و کارآفرینی، بسیار تاثیرگذار است. ما کشوری با نیروهای جوان هستیم که جوانی یکی از منابع اصیل تولید و رونق تولید است.

علم الهدایی افزود: باید بتوانیم شرکت های دانش بنیان را به لحاظ معنوی، فیزیکی، مادی و قانونی رشد داده و جلو ببریم تا نفت موجب آزار و اذیت ما نشود، اگر در طول 20 سال، پنج درصد نفت را ذخیره و خود را جدا می کردیم، دیگر نفت حربه تحریمی نبود.

رئیس سابق پارک علم و فناوری خراسان رضوی بیان نمود: فرصت های بسیار خوبی در اختیار ایران قرار داشته و در نقاط مختلف کشور منابع و ذخایر فراوانی از نیروی انسانی تا مواد معدنی، کانی، کشاورزی و جنبه های فرهنگی مختلفی وجود دارد. ما می توانیم به سمت یک اقتصاد دانش محور و دانش بنیان پیش برویم. باید برای رونق تولید مدیرانی را تربیت کنیم که باور داشته باشند. می توانیم تولیدی داشته باشیم تا هم در بازارهای داخلی و هم خارجی رقابت کند.

وی با بیان اینکه بیش از 4000 شرکت دانش بنیان وجود دارد که نسبت به 20 هزار شرکت در برنامه ششم توسعه اندک است، بیان نمود: ایران جایگاه پانزدهم تولید علم را دارد. چشم امید نظام، کشور و همه ما و افرادی که عمری را در این جهات گذراندیم، به موسسات فناور، دانش بنیان و جوانان تحصیلکرده است تا بتوانند سال 98 را هرچه نوآورتر، باشکوه تر و بهتر اداره کنند، امیدوارم دستاورد ما در خاتمه سال عالی باشد و بتوانیم صنعت را نیز به این سمت هدایت کنیم.

علم الهدایی اعلام کرد: رونق تولید، رونق مراکز تحقیق و توسعه (R & D) نیز هست. زمانی که R & D شرکت ها به روز، علمی و کارآمد باشد، می تواند پیش رود و پیشرفت های زیادی را ایجاد کند. در شرایطی که بسیاری می خواهند ما را تحت فشار قرار دهند.

رئیس سابق پارک علم و فناوری خراسان رضوی ادامه داد: ما قدرت خود را از دین اسلام، فرهنگ و اعتقاداتمان می گیریم. ما چند هزار سال تاریخ داریم و با توجه به این تاریخ از نظر معنوی، مادی، فیزیکی و تمام جنبه ها، این آمادگی، امکان، فرصت و موهبت الهی برای رشد، تکامل و پیشرفت را داریم. امیدوارم سال 98، سال توسعه همه جانبه در جنبه های مختلف اقتصادی، معنوی و رشد ایران باشد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 2567

به "رونق تولید، رونق مراکز تحقیق و توسعه هم هست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق تولید، رونق مراکز تحقیق و توسعه هم هست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید