در مذاکرات کنترل تسلیحاتی با آمریکا و روسیه شرکت نمی کنیم

به گزارش بانیما به نقل از شینهوا، نگنگ شوآنگمعاون نماینده دائمی چین در سازمان ملل بیان کرد که کشورش به مذاکرات کنترل تسلیحاتی روسیه و آمریکا نمی پیوندد چرا که به باور پکن، ایالات متحده میخواهد از این طریق از مسئولیت های خود در زمینه خلع سلاح هسته ای شانه خالی کند.

در مذاکرات کنترل تسلیحاتی با آمریکا و روسیه شرکت نمی کنیم

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

گنگ شوآنگ با انتقاد از طرح آمریکا برای انجام مذاکرات سه جانبه با روسیه و چین برای کنترل تسلیحات، این طرح را یک ترفند برای خودداری آمریکا از انجام وظایف خود در زمینه خلع سلاح هسته ای دانست.

شوآنگ با اعلام این مطلب اضافه کرد: ایالات متحده، چین را سومین قدرت هسته ای عظیم هسته ای دنیا نامید تا رقابت تسلیحاتی هسته ای بین ایالات متحده، روسیه و چین را جنجالی کند. آنها با پیشنهاد مذاکرات به اصطلاح کنترل تسلیحات سه جانبه، تنها در پی منحرف کردن افکار عمومی دنیا از مسئولیت ایالات متحده هستند. این موضوع یک ترفند برای انحراف توجه و تمرکز جامعه بین المللی است.

گنگ همچنین در جریان نشست کمیته اول هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفتگوهای سه جانبه کنترل تسلیحات را اجبار و باج خواهی دانست و تاکید نمود چین هرگز بخشی از چنین مذاکراتی نخواهد بود.

این دیپلمات چینی همچنین با تاکید بر اینکه کشورش به استراتژی هسته ای برای دفاع از خود پایبند است اضافه کرد: ما همیشه برنامه هسته ای خود را در پایین ترین سطح مورد احتیاج دفاعی برای امنیت ملی حفظ می کنیم. ما چه در گذشته و چه در آینده با هیچ کشوری درگیر مسابقه تسلیحاتی نبوده و نخواهیم بود. قدرت هسته ای ما به هیچ وجه قابل مقایسه با آمریکا و یا روسیه نیست و بر همین اساس درخواست از چین برای مشارکت در این مذاکرات سه جانبه غیرقابل قبول، غیر منصفانه و نشدنی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12287

به "در مذاکرات کنترل تسلیحاتی با آمریکا و روسیه شرکت نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مذاکرات کنترل تسلیحاتی با آمریکا و روسیه شرکت نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید