خانه تاریخی باقری ها در گرگان تبدیل به هتل می گردد

به گزارش بانیما، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: حدود 4/5میلیارد تومان اعتبار در قالب یاری های فنی و اعتباری بلاعوض به کسانی که بناهای تاریخی خود را مرمت و تبدیل به مجتمع های اقامتی و کافه های سنتی و غیره نمایند اختصاص داده شد.

خانه تاریخی باقری ها در گرگان تبدیل به هتل می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی با اشاره به ظرفیت های بافت تاریخی این شهر برای جذب گردشگر اظهار کرد: حدود 150 هزار نفر در این بافت ها زندگی می نمایند که در گذشته آسیب های اجتماعی در این مناطق زیاد بود.

او اضافه کرد: با الگوگیری از بافت تاریخی یزد و اقداماتی که برای احیای آن شده بود، کوشش کردیم بخشی از سرمایه گذاری ها را به سمت این بافت ها راهنمایی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با بیان اینکه بافت تاریخی گرگان پس از چندسال یکی از پایلوت های سرمایه گذاری برای جذب گردشگر شده است، ادامه داد: سیاست ما درباره بافت تاریخی، تملک ساختمان نیست. از سال گذشته نیز تصمیماتی در این زمینه گرفته شد.

او گفت : حدود 4/5 میلیارد تومان اعتبار در قالب یاری های فنی و اعتباری بلاعوض به کسانی که بناهای تاریخی خود را مرمت نموده با تبدیل به مجتمع های اقامتی و کافه های سنتی و غیره نمایند، اختصاص داده شد.

کریمی گفت: امروز با موجی از تقاضاها در بافت تاریخی گرگان روبرو هستیم. بعضی از سرمایه گذاران آغاز به تملک ساختمان های تاریخی و مرمت آن نموده اند.

او یادآور شد: خانه باقری ها به عنوان یک بنای شاخص تاریخی در گرگان قرار است تا چندماه آینده تبدیل به هتل گردد.

کریمی گفت: دستگاه های دیگری از جمله شهرداری نیز برای احیای بافت تاریخی گرگان پای کار آمده اند و جداره سازی و پیاده روسازی در این مناطق در حال اجرا است.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 4559

به "خانه تاریخی باقری ها در گرگان تبدیل به هتل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تاریخی باقری ها در گرگان تبدیل به هتل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید