حضور فعال همکار امدادگر بیمه پاسارگاد در حادثه ارتفاعات شمال تهران

به گزارش بانیما، با خبر شدیم هادی سرور کارشناس مدیریت فن آوری اطلاعات IT همکار توانمند و ورزشکارمان که ایشان به عنوان نجات گر یک داوطلب جمعیت هلال احمر نیز فعالیت دارد و سابقه طولانی در امر کوه نوردی در کوهستان های متعدد کشورمان را از خود به ثبت رسانده است ، در عملیات نجات حادثه روز 5 دی ماه که منجر به از دست دادن جان تعدادی از هموطنان مان شد در امر امدادرسانی حضوری فعال داشت.

حضور فعال همکار امدادگر بیمه پاسارگاد در حادثه ارتفاعات شمال تهران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بیمه پاسارگاد؛ بر اساس گزارش های دریافتی؛ هادی سرور گزارش عملیات حادثه 5 دی ماه را چنین اعلام کرد: پس از اعلام حادثه روز 5 دی ماه در مناطق کوهستانی شمال تهران و طی اعلام فراخوان جهت امدادرسانی افراد آسیب دیده از طرف جمعیت هلال احمر شمیرانات، بنده به عنوان نجاتگر داوطلب کوهستان، به همراه دیگر داوطلبان در قالب یک تیم 6 نفره در ساعت 18 روز آدینه به محل ایستگاه 3 کلکچال اعزام شدیم، پس از حضور در پایگاه کوهستان و با توجه به اعلام بعضی افراد آگاه مبنی بر مشاهده شدن نور SOS از ارتفاعات، در غالب یک تیم 3 نفره مجهز جهت آنالیز و جستجو به گردنه کلکچال صعود کردیم که هیچ نفر زنده ای یافت نشد و به پایگاه کوهستان برگشتیم.

در روز بعد، شنبه6 دی ماه جهت ادامه عملیات در ارتفاعات نزدیک قله در قالب یک تیم 6 نفره، بوسیله بالگرد به گردنه کلکچال اعزام شدیم، پس از حضور در منطقه، آغاز به دپو اجساد یافت شده در یک محل کردیم که با توجه به پراکندگی اجساد و عوارض کوهستان و شرایط منطقه کاری بسیار زمان بر و طاقت فرسا بود که پس از حدود 5 ساعت عملیات پیوسته و با یاری کوهنوردان حاضر در منطقه کلیه اجساد یافت شده به بالگرد منتقل شدند و عملیات روز شنبه در ساعت 15 به انتها رسید.

گفتی است تراژدی غم بار کوهستان های شمال شهر تهران در روز آدینه گذشته روز خوبی را برای دوستداران ورزش کوهنوردی رقم نزد و شرایط جوی در کوهستان ها بسیار نامساعد شد؛ با این وجود بعضی از ورزشکاران به دل کوهستان ها زدند که اتفاقات ناخوشایندی را برای کوهنوردانی که راهی آهار، توچال و کلکچال شدند، به وجود آورد. در این حادثه 12 نفر، از هموطنان مان جان خود را در ارتفاعات تهران از دست دادند. روح شان در آرامش

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 13697

به "حضور فعال همکار امدادگر بیمه پاسارگاد در حادثه ارتفاعات شمال تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور فعال همکار امدادگر بیمه پاسارگاد در حادثه ارتفاعات شمال تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید