حادثه دیدگان کوچه محمدیه قزوین تا هفته آینده اسکان دائمی می یابند

به گزارش بانیما، به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، قدرت اله مهدیخانی از معین تکلیف سکونت دائمی ساکنین کوچه محمدیه تا هفته آینده اطلاع داد و گفت: تا هفته آینده برای تمامی 12 خانواده ساکن کوچه محمدیه تا زمانی که تکلیف ساختمان روشن گردد در همان محله منزلی برای سکونت دائمی در نظر گرفته می گردد.

حادثه دیدگان کوچه محمدیه قزوین تا هفته آینده اسکان دائمی می یابند

مهدیخانی اضافه کرد: ساختمان مذکور پس از تشخیص و آنالیز کارشناسان نظام مهندسی بازسازی و یا طبق نظر کارشناسان تصمیمیات بعدی گرفته می گردد.

وی توضیح داد: وظیفه ذاتی مدیریت بحران پس از وقوع حادثه در وهله اول نجات جان افراد است از همین رو بلافاصله پس از این جریان اقدامات اولیه شامل تخلیه محل، تعمیر لوله و خاکریزی محل گود گردیده انجام شد.

مهدیخانی در خصوص اسکان موقت ساکنین ساختمان گفت: فردای روز حادثه طی جلسه ای با مدیران دستگاههای مربوطه اعم از شهرداری، فرمانداری، آب و فاضلاب و و چهار نفر به نمایندگی از 12 خانوار، چندگزینه برای اسکان اضطراری پیشنهاد شد، یکی برپایی چادر در همان منطقه، دومی در نظر دریافت فضایی در همان منطقه برای قرار دادن کانکس، سومی اسکان در امامزاده ها و حسینه های محل و چهارمی استفاده از سالن های مدیریت بحران که پس از بازدید و تایید نمایندگان و خانواده ها، سالن مدیریت بحران جهت اسکان موقت به این خانواده ها داده شد و وسایل مورد احتیاج اولیه نیز توسط هلال احمر تامین شد.

وی اضافه کرد: ماهیت این سالن ها برای استفاده در مواقع اضطرار بوده و در مواقع عادی نیز در آن فعالیتهای ورزشی انجام می گردد که پس از اسکان خانواده ها جهت رفاه حال ایشان کلیه فعالیتهای ورزشی آن محل تعطیل شد.

در استان پنج سالن بحران در شهرهای مهرگان، اقبالیه، چوبیندر، تاکستان و قزوین وجود دارد که برای اسکان در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 760

به "حادثه دیدگان کوچه محمدیه قزوین تا هفته آینده اسکان دائمی می یابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حادثه دیدگان کوچه محمدیه قزوین تا هفته آینده اسکان دائمی می یابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید