جزئیات شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی علوم پزشکی اعلام شد

به گزارش بانیما، رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، جزئیات فراخوان شانزدهم جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی را بیان کرد.

جزئیات شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی علوم پزشکی اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، سید علی حسینی رییس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت با اشاره به شروع شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت، گفت: دستورالعمل فرآیند جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شد.

حسینی ادامه داد: طی آن مراحل برگزاری فراخوان شانزدهم جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی تا انتها آبان ماه 98 ادامه خواهد داشت و براساس آن 2 هزار نفر عضو هیئت علمی جذب این دانشگاه ها خواهند شد.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت با تاکید بر رعایت مفاد این دستورالعمل از سوی متقاضیان عضویت هیئت علمی، اضافه کرد: در فراخوان سال جاری کلیه مراحل و فرآیند جذب شامل آنالیز صلاحیت های علمی و عمومی توسط سامانه مرکز امور هیئت علمی انجام خواهد شد لذا متقاضیان مکلف هستند کد رهگیری مرتبط با مراحل جذب را اخذ نمایند تا در فرآیند ثبت نام بتوانند به وسیله این سامانه وضعیت خود را در دانشگاه ها پیگیری نمایند.

وی با اشار به این دستورالعمل گفت: از دانشگاه های علوم پزشکی و گروه های آموزشی مصوب که تائیدیه های لازم از شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی را اخذ نموده اند انتظار داریم در فرآیند اعلام احتیاج به مرکز امور هیئت علمی کوشش نمایند تا به استاندارد های مورد نظر وزارت بهداشت در مورد جذب اعضای هیئت علمی دست یابیم.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت اضافه کرد: بازدید دوره ای دبیرخانه های تخصصی از گروه های آموزشی و ارزیابیهای سالانه بورد های تخصصی از وضعیت این گروه ها و رشته ها به همین دلیل است چرا که امکان دارد تعدادی از گروه های آموزشی به دلیل کمبود اعضای هیئت علمی یا بازنشستگی برخی از اعضا با خطر لغو مجوز در اعتباربخشی آموزشی روبرو شوند لذا دانشگاه ها باید در این خصوص تمام کوشش خود را جهت تامین نیرو های جایگزین داشته باشند.

وی با اشاره به برنامه های طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تاکید نمود: تا امروز به 10 کلان منطقه آمایشی بیش از 60 ماموریت ویژه واسپاری شده که انتظار داریم کلان مناطق آمایشی و دانشگاه های برگزیده نسبت به تامین اعضای هیئت علمی خود منطبق با ماموریت های ویژه برنامه طرح تحول اهتمام ویژه ای داشته باشند تا بتوانیم اعضای هیئت علمی هدفمندی را در این خصوص جذب کنیم.

حسینی تاکید نمود: دانشگاه ها باید به مفاد این دستورالعمل که به کیفیت آموزش پزشکی و اعتباربخشی سنجه های آموزشی تدوین شده تاکید ویژه دارد، توجه وافی داشته باشند که بر این اساس از حدود دو سال گذشته از دانشگاه های علوم پزشکی کشور درخواست کردیم نقشه توسعه آموزش و هیئت علمی خود را در قالب برنامه 5 ساله ارائه و به تصویب شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی برسانند که در واقع ملاک تصمیم گیری در فراخوان جذب هیئت علمی، دانشگاه هایی هستند که این نقشه مبنایی را تدوین و به تصویب رسانده اند.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در فرآیند جذب اعضای هیئت علمی از مشاوره دبیرخانه های تخصصی و شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در تصمیم سازی و پالایش نقطه نظرات استفاده خواهد شد گفت: دانشگاه های علوم پزشکی که همواره از پیشگامان توسعه آموزش عالی کشور هستند در این فراخوان همچنان با ستاد وزارت بهداشت هماهنگی لازم را داشته باشند تا بتوانیم به یاری هم به شاخص هایی که در اعتبار بخشی آموزشی در نظر است دست یابیم.

حسینی به اشتغال تعدادی از اعضای هیئت علمی به صورت متعهد خدمت (ضریب k) اشاره نمود و گفت: ممکن است تعدادی از این افراد در معرض اتمام دوران خدمت باشند که درخواست ما از دانشگاه های علوم پزشکی این است که به دلیل کثرت فارغ التحصیلان و متقاضیان هیئت علمی در برخی از رشته ها مانند رشته های علوم پایه حتی الامکان از تمدید خدمت اعضای هیئت علمی ضریب k پرهیز نمایند تا بتوانیم از نیرو های جایگزین جوان در این مورد استفاده کنیم.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5782

به "جزئیات شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی علوم پزشکی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی علوم پزشکی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید