جزئیات برگزاری سومین دوره جشنواره فرهنگی هنری کانون های فرهنگی تربیتی

به گزارش بانیما، تهران (پانا) - رئیس اداره برنامه ریزی و توسعه کانون های فرهنگی تربیتی پیرامون برگزاری سومین دوره جشنواره فرهنگی هنری کانون های فرهنگی تربیتی با 45 رشته همزمان با چهلمین دوره جشنواره فرهنگی هنری فردا توضیحاتی داد.

جزئیات برگزاری سومین دوره جشنواره فرهنگی هنری کانون های فرهنگی تربیتی

سیدعلی سیدی در گفت وگو با پانا اظهار کرد: سال جاری همزمان با چهلمین دوره جشنواره فرهنگی هنری فردا سومین دوره جشنواره فرهنگی هنری کانون های فرهنگی تربیتی برنامه ریزی شد؛ این جشنواره برای دانش آموزان تمام مقطع تحصیلی خواهد بود.

وی با بیان اینکه شهرستان های استان تهران به عنوان دبیرخانه بخش جشنواره فرهنگی هنری فردا انتخاب شده است اضافه نمود: جشنواره فرهنگی هنری کانون ها بخشی از جشنواره فرهنگی هنری فردا است که تمامی برنامه ها و فعالیت ها برای هر دو جشنواره خواهد بود.

سیدی اعلام کرد: سال جاری با توجه به عنایت مدیرکل فرهنگی هنری سومین دوره جشنواره را با مشارکت هزار و 182 کانون برگزار می کنیم؛ در سال اول این جشنواره را با 6 رشته شروع کردیم، سال دوم این جشنواره با 32 رشته و سال جاری با ورود 22 انجمن با 45 رشته برگزار می کنیم.

دبیر بخش جشنواره فرهنگی هنری کانون های فرهنگی هنری ادامه داد: رشته های این جشنواره به جز رشته های فرهنگی هنری است این رشته ها در راهکارنامه و شیوه نامه جشنواره فرهنگی هنری نیامده است؛ به طور مثال این رشته ها مجری گری، خبرنگاری و سفالگری است که ویژه کانون های فرهنگی تربیتی است.

وی با اشاره به هدف برگزاری این جشنواره اظهار کرد: شناسایی و کشف استعدادهای دانش آموزان در زمینه های مختلف از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است ما در 6 بخش ادبی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، هنرهای دستی تجسمی، هنرهای نمایشی و مهارتی آموزشی این جشنواره را برگزار می کنیم.

سیدی گفت: کانون های فرهنگی تربیتی در سطح کشور با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان یکی از مراکز تاثیرگذار در امر تعلیم و تربیت هستند که در سند تحول بنیادین نیز این کانون ها را مکمل فعالیت های آموزشی و پرورشی دانسته اند.

رئیس اداره برنامه ریزی و توسعه کانون های فرهنگی تربیتی اضافه نمود: امیدواریم سال جاری در تابستان بتوانیم سومین دوره جشنواره را به صورت حضوری داشته باشیم. کانون ها از ابتدای شیوع کرونا با راه اندازی کانال های مختلف در شبکه شاد به ارائه محتواهای ارزشمند پرداختند و انجمن های 22 گانه، 22 باشگاه در 22 استان شناسایی کردند و به فراوری محتوا می پردازند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 17959

به "جزئیات برگزاری سومین دوره جشنواره فرهنگی هنری کانون های فرهنگی تربیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری سومین دوره جشنواره فرهنگی هنری کانون های فرهنگی تربیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید