توافق سوسیالیست ها و چپ های افراطی اسپانیا برای تشکیل دولت

به گزارش بانیما، یک منبع مطلع امروز (سه شنبه) بدون ذکر جزئیات گفت، حزب سوسیالیست پدرو سانچز به توافق اولیه پسا انتخابات با حزب چپ افراطی یونیداس پودموس رسیده است.

توافق سوسیالیست ها و چپ های افراطی اسپانیا برای تشکیل دولت

به گزارش بانیما، به نقل از خبرگزاری رویترز، انتخابات یکشنبه (10 نوامبر) که چهارمین انتخابات مجلسی اسپانیا ظرف چهار سال گذشته بود، مجلس این کشور را بیش از انتخابات پیشین در ماه آوریل امسال تکه تکه کرد؛ سوسیالیست ها به رهبری پدرو سانچز، نخست وزیر موقت اسپانیا توانستند در جایگاه نخست قرار بگیرند اما از کسب اکثریت بازماندند.

روزنامه لا وانگاردیا گزارش داد، توافق اولیه میان دو حزب مذکور روی یک دولت ائتلافی متمرکز است. چنانچه این توافق تایید شود، اولین دولت ائتلافی اسپانیا از زمان بازگشت این کشور به دموکراسی تشکیل خواهد شد.

با این حال، ترکیب 120 کرسی سوسیالیست های سانچز با 35 کرسی حزب یونیداس پودموس به خودی خود برای کسب اکثریت در مجلس اسپانیا که 350 کرسی دارد، کافی نیست و آن ها ملزم هستند تا متحدان دیگری هم بیابند.

سانچز و پابلو ایگلسیاس، رهبر حزب یونیداس پودموس امروز دیدار خواهند داشت و بیانیه مشترکی در ادامه منتشر می شود. این دو حزب پس از انتخابات ماه آوریل هم برای تشکیل دولت تلاش کردند اما پیروز نشدند و همین موجب شد تا سانچز خواستار تکرار انتخابات مجلسی شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6229

به "توافق سوسیالیست ها و چپ های افراطی اسپانیا برای تشکیل دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق سوسیالیست ها و چپ های افراطی اسپانیا برای تشکیل دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید