تلاش برای کشف پادشاهی های فراموش شده در عربستان

به گزارش بانیما، باستان شناسان در عربستان سعودی کاوش برای کشف بقایای به جامانده از پادشاهی های باستانی و فراموش شده در العلا را آغاز کرده اند.

تلاش برای کشف پادشاهی های فراموش شده در عربستان

ایسنا: رویترز، گروهی از باستان شناسان کاوش برای کشف بقایای پادشاهی های باستانی و فراموش شده دادان و لحیان را در میانه صحرا و کوه های منطقه باستانی العلا واقع در شمال غربی عربستان آغاز کرده اند.

العلا که پس از افتتاح در سال 2019 به یکی از مقاصد گردشگری عربستان سعودی تبدیل شده است، بیشتر به دلیل وجود مقبره های بزرگ مداین صالح ، شهری 2000 ساله که از طریق نبطیان ساخته شد، شناخته می شود. نبطیان گروهی از اعراب پیش از اسلام بودند که شهر پترا واقع در اردن را نیز تاسیس کردند.

گروهی از باستان شناسان عرب و فرانسوی در حال حاضر مشغول کاوش پنج محوطه مشخص برای کشف بقایای مرتبط با تمدن دادان ها و لحیان ها، قدرت های منطقه ای مهمی که 2000 سال پیش شکوفا شدند، هستند.

از دادان در عهد عتیق نام برده شده است و لحیان نیز به عنوانی یکی از بزرگ ترین پادشاهی های زمان خود شناخته می شد که از مدینه تا جنوب عقبه واقع در شمال اردن امروزی را دربرمی گرفت.

این پادشاهی ها که حدود 900 سال پایدار بودند، مسیرهای تجاری مهمی را که اکنون اطلاعات بسیار کمی از آن ها وجود دارد کنترل می کردند. باستان شناسان امیدوارند در پی این کاوش ها، اطلاعات بیشتری درباره مراسم های تشریفاتی، زندگی اجتماعی و اقتصاد این دو پادشاهی مشخص شود.

با تلاش محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی برای ایجاد اصلاحات اجتماعی و اقتصادی العلا نیز اهمیت بیشتری پیدا کرده است. عربستان در راستای کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت، در صنعت گردشگری سرمایه گذاری را آغاز کرده است.

ترقی دادن العلا بخشی از برنامه حفاظت از منطقه ها پیش از اسلام و به منظور جذب گردشگران غیرمسلمان و تقویت هویت ملی اعلام شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 18121

به "تلاش برای کشف پادشاهی های فراموش شده در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش برای کشف پادشاهی های فراموش شده در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید