تعویق دوباره مراسم تحلیف ریاست جمهوری افغانستان

به گزارش بانیما، مراسم تحلیف ریاست جمهوری اشرف غنی و عبدالله عبدالله که قرار بود صبح امروز در ارگ و سپیدار برگزار شود، به تعویق افتاد.

تعویق دوباره مراسم تحلیف ریاست جمهوری افغانستان

به گزارش گروه بین الملل بانیما، مراسم تحلیف ریاست جمهوری اشرف غنی و عبدالله عبدالله که قرار بود صبح امروز در ارگ و سپیدار برگزار گردد، به تعویق افتاد.

آمادگی ها برای برگزاری هر دو مراسم امروز دوشنبه، 19 حوت، در ارگ ریاست جمهوری و قصر سپیدار گرفته شده است.

اما صدیق صدیقی سخنگوی غنی در توئیتی گفت که مراسم تحلیف اشرف غنی به بعدازظهر امروز به تعویق افتاده است.

صدیقی افزود: برنامه تحلیف رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز برگزار می گردد.

در همین حال مراسم سوگند وفاداری عبدالله نیز به تعویق افتاده است. امید میثم سخنگوی ریاست اجرایی گفت که تلاش های کشور های خارجی برای حل اختلافات میان غنی و عبدالله جریان دارد. به گفته وی اگر دو طرف به یک راه حل معقول نرسند، مراسم عبدالله به موقع برگزار خواهد شد.

گفته می گردد که دیپلمات های کشور های خارجی از جمله زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان مشغول میانجیگری برای حل این اختلافات میان غنی و عبدالله هستند.

تنش ها میان دو طرف زمانی اوج گرفت که کمیسیون انتخابات محمد اشرف غنی را به عنوان رییس جمهوری جدید برنده انتخابات اعلام نمود.

ساعاتی پس اعلام نتایج عبدالله عبدالله در یک کنفرانس خبری اعلام نمود که یک حکومت فراگیر را شکل خواهد داد. این در حالی است که تنها چند کشور معدود پیروزی اشرف غنی را به وی تبریک گفت، اما کشور های دیگر خواهان حل بحران انتخاباتی شدند.

شبکه کابل نیوز روز گذشته گزارش داد که عبدالله اخیراً سه پیشنهاد آمریکا را رد کرده که شامل رهبری شورای صلح، رهبری ارشد نیرو های امنیتی و رئیس شورای امنیت این کشور و داشتن سهم 40 درصدی در کابینه آینده بوده است.

پس از اعلام نتایج چهارمین انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، عبدالله این نتایج را باطل اعلام نمود و از تشکیل حکومت فراگیر خبر داد که برخی از شخصیت های سیاسی از جمله حامد کرزی از آن حمایت کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7974

به "تعویق دوباره مراسم تحلیف ریاست جمهوری افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق دوباره مراسم تحلیف ریاست جمهوری افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید