بزرگ ترین نیروگاه برق خورشیدی قم افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از استانداری قم، سید مهدی صادقی در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اهمیت استفاده از انرژی های پاک در فراوری برق، اظهار کرد: استفاده از انرژی های نو افزایش بهره وری را در پی دارد.

بزرگ ترین نیروگاه برق خورشیدی قم افتتاح شد

وی با اشاره به تعداد روزهای آفتابی در استان قم، زیر ساخت های فراوری انرژی خورشیدی در قم را مناسب دانست و اضافه کرد: اختصاص 1000 هکتار زمین به این موضوع و نیز هماهنگی و همکاری مدیران حوزه انرژی و اقتصادی، بستر مناسبی برای حضور سرمایه گذاران در این بخش ایجاد نموده است.

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در کارهای توسعه ای را در دستور کار دولت دانست و ادامه داد: اثر بخشی سرمایه گذاران خصوصی بسیار حیاتی است و مدیران باید با حمایت از این بخش راه توسعه و پیشرفت کشور را هموار نمایند.

صادقی با تأکید بر این موضوع که نقدینگی در کشور کم نیست، خاطر نشان کرد: مدیران با اصلاح نگرش نسبت به بخش خصوصی و مدیریت کلان در سازمان متیوع خود می توانند نتایج قابل توجهی در حوزه سرمایه گذاری کسب نمایند.

شایان ذکر است میزان فراوری برق خورشیدی این نیروگاه 10 مگاوات است که یک سرمایه گذار بخش خصوصی با سرمایه گذاری ده میلیون یورویی آن را احداث نموده است.

این نیروگاه سومین نیروگاه برق خورشیدی کشور است که مجهز به سیستم ردیاب خورشیدی است به گونه ای که سلول های ذخیره نماینده انرژی خورشید با چرخش خورشید حرکت می نمایند تا میزان بیشتری از انرژی در خود ذخیره نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بزرگ ترین نیروگاه برق خورشیدی قم افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین نیروگاه برق خورشیدی قم افتتاح شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید