بازگشت دو فضانورد ناسا به زمین پس از 2 ماه اقامت

به گزارش بانیما، دو فضانورد ناسا که همراه کپسول کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی سفر نموده بودند، اکنون پس از 2 ماه اقامت، در جهت بازگشت به زمین هستند.

بازگشت دو فضانورد ناسا به زمین پس از 2 ماه اقامت

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از اسپیس، کپسول کرو دارگون همراه دو فضانورد، سفر بازگشت از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین را شروع نموده است.

باب بنکن و داگ هارلی دو فضانورد ناسا که در 30 ماه می همراه این کپسول به ایستگاه فضایی سفر کردند، اکنون پس از 2 ماه اقامت در فضا به زمین برمی گردند. هارلی پس از جدا شدن کپسول از ایستگاه فضایی بین المللی به خدمه آن گفت: این اقامت 2 ماهه عالی بوده و از یاری شما برای موفقیت نخستین پرواز کپسول تشکر می کنم.

پیش بینی می گردد این کپسول در ساعت 18:41 دقیقه به وقت گرینوویچ در آب های سواحل پنساکولا در ایالت فلوریدا فرود بیاید. البته مکان دقیق فرود کپسول تعیین نیست. ناسا و اسپیس ایکس 7 مکان احتمالی را برای فرود آن در نظر گرفته اند. 4 مکان احتمالی فرود در خلیج مکزیک و 3 مورد در سواحل شرق فلوریدا است.

تیم عملیات زمینی مکان فرود کپسول را با توجه به شرایط آب و هوای محلی و عوامل دیگر مانند مدت زمان رسیدن کپسول به نقطه مذکور انتخاب می نمایند. طبق گفته کارشناسان ناسا این سفر 19 ساعت طول می کشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11236

به "بازگشت دو فضانورد ناسا به زمین پس از 2 ماه اقامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت دو فضانورد ناسا به زمین پس از 2 ماه اقامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید