امکان تشخیص گفتار شخصی سازی شده به زودی به گوگل اسیستنت می آید

به گزارش بانیما، در ماه مارس 2021 گوگل یادگیری فدرال (یادگیری مشارکتی) را به اندروید افزود تا بدین ترتیب عملکرد گوگل اسیستنت در تشخیص دستور Hey Google که برای فراخواندن آن بیان می گردد، بهبود پیدا کند. حالا اما گفته می گردد قرار است قابلیتی تحت عنوان تشخیص گفتار شخصی سازی شده (Personalized speech recognition) به گوگل اسیستنت اضافه گردد که عملکرد آن را در تشخیص نام ها و کلمات پراستفاده بهبود می بخشد.

امکان تشخیص گفتار شخصی سازی شده به زودی به گوگل اسیستنت می آید

گاهی اوقات استفاده از دستیار صوتی می تواند حتی زندگی کاربران را نجات دهد، بنابراین شرکت ها هر سال کوشش می نمایند تا عملکرد آن ها را بهبود ببخشند. یکی از این شرکت ها گوگل است که چون عملکرد بی نظیری در زمینه بکارگیری هوش مصنوعی دارد، توانسته دستیار صوتی خود را به گونه ای آموزش دهد که در حال حاضر در مقایسه با سایر دستیارهای صوتی موجود، برترین عملکرد را دارد.

گوگل هر سال توجه ویژه ای به اسیستنت دارد و سال جاری هم در رویداد I/O خود، امکان صحبت با آن فقط با نگاه کردن به دوربین را معرفی کرد. قابلیتی که باعث می گردد بدون اینکه احتیاج باشد Hey Google را به زبان بیاوریم، با آن گفت و گو کنیم. البته شرکت آمریکایی هنوز این قابلیت را به اسیستنت اضافه نکرده ولی گفته می گردد در حال کار روی آن است.

یکی دیگر از قابلیت هایی که ظاهرا قرار است به زودی به گوگل اسیستنت اضافه گردد، امکان تشخیص گفتار شخصی سازی شده است. به نقل از وب سایت 9to5Google و به گزارش خبرنگاران مگ، به لطف این قابلیت تازه، گوگل اسیستنت قادر خواهد بود صداهای شما را ضبط و در گوشی ذخیره کند تا بتواند با تحلیل صحبت های شما متوجه گردد بیشتر چه چیزهایی می گویید و چگونه صحبت می کنید. این دقیقا همان تکنیک یادگیری است که گوگل برای بهبود قابلیت تشخیص گفتار در اسمارت هاب های خود استفاده می نماید.

به لطف این قابلیت تازه، گوگل یک برگ برنده عالی در مقایسه با سایر شرکت های رقیب در زمینه دستیار صوتی خواهد داشت چرا که وقتی دستیار صوتی شما بتواند عادات گفتاری شما را درک کند و متوجه گردد، خیلی راحت تر احتیاج شما را رفع خواهد نمود. با کدگشایی نسخه اخیر اپلیکیشن گوگل (Google)، وب سایت منبع دریافت که گوگل در حال کار روی این قابلیت تازه است. بعلاوه در رابطه با صداهای ذخیره شده هم نباید جای نگرانی از بابت سو استفاده از آن ها باشد چرا که کاربر می تواند هر لحظه که بخواهد، آن ها را پاک کند.

همانطور که پیش تر اشاره شد، این اطلاعات به وسیله کدگشایی اپلیکیشن گوگل به دست آمده است. به عبارتی دیگر، چون این اطلاعات در کدهای اپلیکیشن یادشده دیده شده به این معنا نیست که به زودی شاهد عرضه رسمی این قابلیت برای گوگل اسیستنت خواهیم بود. شاید حتی این اتفاق رخ ندهد؛ فعلا چیزی معین نیست و باید منتظر ماند و دید چه خبرهای بیشتری در رابطه با این موضوع منتشر می گردد. اما صرف نظر از زمان عرضه رسمی، این قابلیت واقعاً شگفت انگیز به نظر می رسد و می تواند تعامل با دستیار صوتی را دگرگون کند.

منبع:9to5Google

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 20214

به "امکان تشخیص گفتار شخصی سازی شده به زودی به گوگل اسیستنت می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان تشخیص گفتار شخصی سازی شده به زودی به گوگل اسیستنت می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید