اعجوبه ژیمناستیک توقف ناپذیر در ثبت رکوردهای جدید

به گزارش بانیما، ژیمناست آمریکایی در این هفته با دو حرکت خود در دو ماده متخلف توانست یک رکورد تاریخی به نام خود ثبت کند.

اعجوبه ژیمناستیک توقف ناپذیر در ثبت رکوردهای جدید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از موندو دپورتیوو، چهار مدال طلا و یک برنز المپیک و 14 مدال طلا، سه نقره و سه برنز رقابت های دنیای ژیمناستیک تنها نشان دهنده این نیست که سیمون بایلز برای تبدیل شدن به یک اسطوره در کوشش است. ژیمناست آمریکایی یک افتخار دیگر به دست آورد تا از نامش در تاریخ این ورزش به عنوان یکی از درخشان ترین ها یاد گردد.

یکی از مهمترین اهداف بایلز این است که توانایی هایش را نشان بدهد تا این که به فکر کسب مدال باشد. ورزشکار آمریکایی همچنان قدرتش را به نمایش می گذارد. او یکشنبه در رقابت های ژیمناستیک هنری قهرمانی آمریکا دوباره استعدادش را نشان داد و توانست برای ششمین بار با ثبت یک امتیاز عالی عنوان قهرمانی را به دست آورد. فراتر از این پیروزی بایلز همه را با حرکت خود روی زمین به وجد آورد و به نخستین بانویی تبدیل شد که توانست تریپل دبل (ترکیب سه حرکت twist و دو حرکت flip) کند.

تریپل دبل هرگز در بخش بانوان دیده نشده بود و حتی در بخش مردان هم به ندرت رخ داده است. برای انجام این حرکت پا به قدرت زیادی احتیاج دارد. به همین خاطر در رقابت های بانوان اغلب حرکت دبل دبل دیده می گردد. پیش از بایلز هیچ ژیمناستی چرخش بیشتر را امتحان نکرده بود.

بایلز تنها آن حرکت تاریخی را در این هفته انجام نداد. او در چوب موازنه به نخستین ورزشکاری تبدیل شد که توانست دبل دبل کند. او نمایش خود را با دو پشتک و دو وارو به انتها رساند که هرگز در تاریخ دیده نشده بود.

حرکت تریپل دبل روی زمین و دبل دبل در چوب موازنه دو نمایش فوق العاده دیگر در ژیمناستیک هنری برای بایلزی است که همواره عادت دارد حرکات جدید را به نمایش بگذارد. امی بورمن، سرمربی سابقش که در نخستین جام دنیای همکاری شان به انتها رسید به این موضوع اشاره نمود. ورزشکار آمریکایی در سال 2017 مربی اش را عوض کرد و با لورنت لاندی همکاری اش را شروع کرد اما همچنان به کسب نتایج درخشانش ادامه می دهد.

حرکات بایلز در مسابقات کشوری نشان می دهد می تواند دوباره آن ها را در مسابقات دنیای تکرار کند. آمار فوق العاده بایلز در کسب مدال و حرکات جدید در رقابت های مختلف را اگر کنار بگذاریم این ورزشکار توانسته است تاریخ سازی اش را به عنوان کامل ترین ژیمناست تاریخ ادامه دهد. روند پیروز ژیمناست آمریکایی تا جایی ادامه یافته است که در همه رقابت ها 21 پیروزی پیاپی به دست آورده است.

بایلز در سال 2013 در بخش انفرادی شرکت کرد که در آن موقع تنها 16 سال داشت. در آن رقابتها (آمه ریکن کاپ) در صندلی دوم نهاده شد. پس از کسب چند پیروزی و قرار دریافت در رتبه دوم در آن سال ضربه نهایی را در بهترین زمان ممکن زد. او در رقابت های قهرمانی آمریکا با کسب مدال طلا در ریتمیک و چهار مدال نقره در ماده های مختلف، دوران پیروزش را شروع کرد. پس از آن هرگز در ریتمیک شکست نخورد. او در رقابت های ریتمیک یک قهرمانی در المپیک، چهار قهرمانی در دنیا و 6 قهرمانی در آمریکا به دست آورده است.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 4260

به "اعجوبه ژیمناستیک توقف ناپذیر در ثبت رکوردهای جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعجوبه ژیمناستیک توقف ناپذیر در ثبت رکوردهای جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید