اصفهان، منصوریان: دست تمام مربیان لیگ برتر برای هم رو شده است، هنوز ستاره های بالای 30 سال معین کننده هستند

به گزارش بانیما، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان اعتقاد دارد در فوتبال ایران هنوز نقش ستاره های بالای 30 سال معین کننده است.

اصفهان، منصوریان: دست تمام مربیان لیگ برتر برای هم رو شده است، هنوز ستاره های بالای 30 سال معین کننده هستند

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل مس کرمان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی گفت: قبل از اینکه صحبت را آغاز کنم تبریک می گویم به یزدی زاده (مدیرعامل کارخانه ذوب آهن) که به عنوان مرد شماره یک فولاد انتخاب شده است. ایشان خیلی زحمت کشیده و رسیدن به این عنوان کار آسانی نبوده است. در خصوص بازی هم باید بگویم جام حذفی جامی است که نمی توان پیش بینی کرد و یک تک بازی است که خیلی می تواند بازی دشواری باشد. این بازی یکی از سخت ترین بازی های فصل ماست.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در ادامه اضافه نمود: مس کرمان فوتبال خوبی بازی می نماید و مربی سابق ذوب آهن روی نیمکت این تیم نشسته است. برای همین جلسات فنی با حضور بازیکنان برگزار کردیم و به بچه ها گفتم که باید به این بازی جدی تر از بازی با تراکتور و استقلال نگاه نمایند. ذوب آهن همواره برای جام حذفی برنامه ویژه ای دارد و سال جاری هم همین طور است. فردا کار سختی مقابل مس داریم و باید این صخره را برداریم و به مرحله بعدی برویم.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن سال جاری باید در دو جبهه کار کند, توضیح داد: ما پیش از آغاز لیگ در آسیا بودیم و می خواستیم در آن مسابقات هم به ایده آل مان برسیم، ولی با توجه به اینکه لیگ دیر آغاز شد, ما آزمون و خطای لیگ را در آسیا پس دادیم. حتی اگر در سه جبهه هم می جنگیدیم این آمادگی را داشتیم, چون 12 بازیکن جوان به تیم اضافه نموده بودیم. من همواره سه چهار بازیکن در تیم هایم به عنوان بازیکن اصلی هستند و بیشترین فشار را تحمل می نمایند، اما سایر بازیکنان متغیر هستند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با بیان اینکه قهرمانی در جام حذفی به مراتب راحت تر از لیگ است و قهرمانی در لیگ آسان تر از قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا, توضیح داد: در آسیا وقتی از مرحله گروهی بالا می روید, دیگر ستاره ها نتیجه را معین می نمایند, همان طور که در اروپا رونالدو همواره نتیجه را عوض نموده است. اگر بخواهیم برای سال آینده نگاه ویژه ای به آسیا داشته باشیم بازی فردا خیلی مهم است, چون یک تیم در جام حذفی با پنج بازی می تواند سهمیه اصلی لیگ قهرمانان را کسب کند، اما در لیگ اگر قهرمان نشوید باید در پلی آف به آسیا بروید.

وی همچنین یادآور شد: ما پارسال دو بازی سخت در پلی آف با الکویت و الغرافه داشتیم. به هر ترتیب امیدوارم در لیگ هم بتوانیم در بهمن ماه که بازی ها برای نمایندگان آسیایی فشرده می گردد با رهایی از فشار ها و با جریان علمی تیم و ریکاوری که صورت می گیرد خودمان را بالا بکشیم، اما تمام امیدواری ها برای ما از فردا آغاز می گردد و می توانیم یک پله دیگه بالاتر در جام حذفی با شکست مس پیش برویم. امیدواریم با پیروزی در بازی فردا بتوانیم جزو سه بازی آخر حذفی قرار بگیریم.

منصوریان درباره اینکه در بازی فردا آیا تیمش قرار است هجومی بازی کند, یادآور شد: ما در این مرحله فقط یک بازی با مس می کنیم و اگر این بازی به صورت رفت و برگشت بود، قطعاً شرایط متفاوت بود. این تیم خط حمله خوبی دارد، اما به همان اندازه در دفاع دچار آسیب است. فوتبال ما به آنها نزدیک است و آنها نیز به ما نزدیک هستند، اما تفاوت کلاس بین آنها وجود دارد که من به بچه ها گفتم که فضای لیگ رجحان تیم مان و لیگ یکی حریف را فراموش نمایند. خط دفاع ما باید آمادگی لازم را داشته باشد. البته ما نسبت به بازی با سپاهان تغییرات داریم و این تغییرات تا رسیدن به فرم اصلی ادامه خواهد داشت. ما چهار روز بعد از بازی با مس, با شهر خودرو بازی داریم، اما فعلاً روی این بازی تمرکزی نداریم و فقط به مس فکر می کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان اشاره نمود: ما برای ذوب آهن برنامه یک ساله بسته ایم. ساعت یک ربع به پنج نیامدیم که ساعت پنج برنامه بدهیم. ما برای ذوب آهن برنامه یک ساله بسته ایم. تغییراتی که ما در بازی ها به وجود می آوریم به دو دلیل است, با توجه به تقویم لیگ و بازی های ملی باید خودمان را منطبق کنیم. علت دوم بحث سرمایه گذاری باشگاه است. اگر ما قرار باشد با 12، 13 بازیکن کار کنیم سال دیگر باید سه برابر سال جاری هزینه کنیم، اما الان با تغییراتی که در ترکیب می دهیم می توانیم بازیکنان مان را باارزش کنیم.

وی ادامه داد: مربیان حاضر در مسابقات یکدیگر را می شناسند. به طور مثال زمانی که دنیزلی بعد از چند سال به ایران بازگشت می دانستم که قرار است چه تعویض هایی انجام دهد. ما 25 مربی در فوتبال ایران داریم که در یک دایره می چرخند و همه همدیگر را می شناسند. برای بازی هفته آینده شهر خودرو من تفکرات یحیی را می شناسم و یحیی هم مرا می شناسد. دست همه برای همه رو شده است و این مهم است که بازیکنان از لحاظ روحی و روانی آماده باشند و تمرینات خوبی انجام داده باشند.

منصوریان همچنین تأکید کرد: هنوز هم اعتقاد دارم که در لیگ ما هنوز ستاره های بالای 30 سال معین نماینده هستند. خدا را شکر ما فردا خلعتبری را از ابتدا در ترکیب اصلی داریم. من از تمرین کردن خلعتبری لذت می برم, او با برنامه زندگی می نماید. اینها ابزار کار من هستند.کربکندی نکته ای به بچه ها گفت که باید قدر بستری را که برای آنها در کنار باتجربه ها به وجود آمده است، بدانند. پارسال در تیم، جوان های خوبی داشتیم و اگر سال جاری هم این روند را ادامه دهیم سال بعد می توانیم خرید کمتری داشته باشیم. جوان ها باید بدانند که فوتبال مانند اتوبوس در حال حرکت است و باید مراقب باشند تا به یکباره از این اتوبوس پیدا نشوند. بازیکنانی مثل خلعتبری همواره خوب هستند مگر اینکه شرایط فیزیکی آنها به هم ریخته باشد, بنابراین جوان ها باید این بازیکنان را الگو قرار دهند تا در این اتوبوس جایگاه خالی پیدا نمایند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان درباره غایبان تیمش در بازی فردا بیان نمود: هادی محمدی را به دلیل سرما خوردگی در اختیار نداریم. همچنین حمید بوحمدان هم مصدمیت شدیدی در بازی با سپاهان داشت که البته خوب شده است، اما فردا در لیست 18 نفره تیم نیست. درخشان مهر نیز در تمرینات به جای توپ, زمین را شوت نموده و نمی توانیم از او استفاده کنیم. او یکی از جوان هایی است که با تمام وجودش فوتبال بازی می نماید و هفته خوبی را پشت سر گذاشته بود، اما بدشانسی آورده است.

وی درباره حضور مارک ویلموتس در تیم ملی ایران هم توضیح داد: اهداف کی روش و ویلموتس یکسان است. برای آنها هزینه می گردد تا برای فوتبال ما کار نمایند، اما در نهایت مردم به نتیجه فکر می نمایند. مردم جام جهانی یا قهرمانی در آسیا را بعد از 40 سال می خواهند. فکر می کنم نتیجه خیلی مهم تر از اتفاقات جانبی است. یکی از اتفاقاتی که کی روش رقم زد این بود که تیم ملی را با میانگین سنی 23 سال و نیم تحویل داد.

منصوریان اضافه نمود: در زمان کی روش تا حدی خواسته ها از تیم ملی زیاد بود که انتظار می رفت در بازی با اسپانیا و پرتغال هم پیروز شویم. بعد از گلی که اسپانیا به ثمر رساند, کاستا طوری خوشحالی می کرد که انگار قهرمان لیگ قهرمانان شده اند! بردن ایران واقعاً برای آنها سخت بود. الان نیز با توجه به عقبه خوب ویلموتس که در چهار جام جهانی حضور داشته است به او گفتیم که کار را روی نتیجه متمرکز کند. به هاشمیان نیز گفتم که ما در تیم مان بازیکنان خوبی داریم که شاید رؤیای خیلی از تیم ها باشند و گفتم که آنها هم به به تیم ملی دعوت شوند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در انتها تأکید کرد: تیم ملی با ویلموتس مقداری بالاتر بازی می نماید که البته ریسک دارد و اگر بخواهید شما مقابل کره و ژاپن بالا بازی کنید, خطرناک است. نباید روی اعصاب ویلموتس بروند. کی روش هم روز های اول درگیری نداشت و آرام بود، اما او از رئال آمده بود و وقتی می بیند که زمین و کفش وجود ندارد، عصبانی می گردد. یک زمین خوب, دو تیر دروازه و 30 عدد توپ برای کار کردن مربی ها کافی است. ما الان باید 15 زمین تمرینی خوب در حد زمین کمپ تیم ملی داشته باشیم

چین: چین از اون کشورهایی هست که حتما یکبار هم شده باید در زندگیتون به اونجا سفر کنید

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5659

به "اصفهان، منصوریان: دست تمام مربیان لیگ برتر برای هم رو شده است، هنوز ستاره های بالای 30 سال معین کننده هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان، منصوریان: دست تمام مربیان لیگ برتر برای هم رو شده است، هنوز ستاره های بالای 30 سال معین کننده هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید