آدام همتی: برانکو یک مربی بزرگ در دنیاست، حرف بزرگترهای پرسپولیس روی من تاثیر گذاشت

به گزارش بانیما، آدام همتی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در کانادا با مربیان خیلی خوبی کار کردم اما زیر نظر برانکو خیلی چیزها یاد گرفتم و اعتقاد دارم او یک مربی بزرگ در دنیاست.

آدام همتی: برانکو یک مربی بزرگ در دنیاست، حرف بزرگترهای پرسپولیس روی من تاثیر گذاشت

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، وقتی آدام همتی گل 3 امتیازی پرسپولیس مقابل داماش را با یک شوت عالی به ثمر رساند خیلی ها متوجه این موضوع شدند که برانکو ایوانکوویچ بی جهت از بازیکنی حمایت ننموده و به او میدان نمی دهد. این در شرایطی بود که پیش از این در خصوص پرسپولیسی شدن این بازیکن حرف و حدیث هایی همراه بود تا جایی که کی روش سرمربی تیم ملی هم در یکی از بیانیه های خود علیه برانکو، این بازیکن جوان را به نوعی تحقیر نموده بود. در بازی رفت السد و پرسپولیس هم فرصتی دوباره برای آدام همتی پیش آمد تا خودش را به منتقدانش نشان دهد.

آدام همتی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران درباره مسائل مختلف صحبت کرد.

خبرنگاران: بازی سختی را در قطر بردید و نیمی از راه را برای رسیدن به فینال طی کردید.

بله، واقعاً همه چیز عالی سپری شد. حریف مان بسیار قدرتمند بود اما خدا را شکر با اتحاد و یکدلی و دوندگی بالا توانستیم نتیجه مناسبی را کسب کنیم، البته هنوز یک 90 دقیقه سخت دیگر برای رسیدن به فینال پیش ِرو داریم.

خبرنگاران: شما برای برد به میدان رفته بودید یا به تساوی هم راضی بودید؟

پرسپولیس تیم بزرگی است و این خاصیت تیم های بزرگ است که در هر بازی فقط برای برد به میدان روند. در سخت ترین شرایط هم برای تساوی به میدان نمی رویم و دیدید در قطر هم با یک بازی متفکرانه و پرکوشش توانستیم به آنچه می خواهیم برسیم.

خبرنگاران: برای تو سخت نبود اولین حضورت در ترکیب اصلی را در بازی با السد در قطر تجربه کنی؟

نه، سخت نبود. قبل از این بازی بزرگتر های تیم از جمله برانکو، کریم باقری، سید جلال و... با من خیلی صحبت نموده و روحیه دادند، حرف هایی که خیلی از نظر روحی روی من تأثیر گذاشت و یاری کرد بتوانم وظیفه ام را در زمین خوب انجام دهم. باید از همه این عزیزان تشکر کنم که در این یک سال و چند ماه همواره به من توجه داشته یاری کردند تا روز به روز پیشرفت کنم. هر روز از این که کنار بزرگان پرسپولیس و عضو این تیم هستم افتخار می کنم.

خبرنگاران: شاید خیلی ها این تصور را داشتند که تو یک شبه به پرسپولیس آمدی. برای اینکه اهالی فوتبال بهتر تو را بشناسند نمی خواهی از گذشته فوتبالی ات حرف بزنی؟

فوتبالم را از همان سنین پایین در کانادا و زیر نظر مربیان خوبی خارجی در آموزشگاه ها شروع کردم. در آموزشگاه هایی که در کانادا وجود دارد از سنین 5 و 6 سالگی روی بچه ها با نظارت مربیان حرفه ای کار می نمایند. من هم همان نکات تکنیکی و تاکتیکی را از مربیان خوبی شنیدم و با آنها آشنا شدم. وقتی بزرگتر شدم برای ادامه تحصیل راهی جنوب آمریکا شدم و چون شخصیت من با این منطقه آمریکا سازگاری نداشت بیشتر از 6 ماه نتوانستیم در آنجا دوام بیاورم. در ادامه به فرانسه رفتم و در آنجا قراردادی با تیم نیس فرانسه امضا کردم.

خبرنگاران: با تیم اصلی نیس قرارداد امضا کردی؟

در فرانسه تیم های اصلی همواره یک تیم 18 تا 36 سال به عنوان تیم رزرو دارند که در بهترین شرایط و زیر نظر مربیان خیلی خوبی تمرین می نمایند تا به تیم اصلی راه یابند. من چند بازی برای این تیم انجام دادم که مهمترین آن بازی با موناکو بود. بعد از آن به کانادا که برگشتم و 3 سال برای دانشگاه بازی کردم که هزینه تحصیلم به عهده دانشگاه بود. به همراه خانواده سفری به تهران داشتیم. با یاری پدربزرگم توانستم یک هفته در تمرین پرسپولیس تست دهم و شانس خود را امتحان کنم. برانکو فوتبال مرا پسندید و بعد از مدتی به ایران آمده قراردادی را با باشگاه پرسپولیس امضا کردم. ادامه ماجرا را هم که خودتان می دانید.

خبرنگاران: برانکو بین بازیکنان جوان بیشترین توجه را به تو دارد، فکر می کنی توانسته ای اعتماد او را جلب کنی؟

برانکو یک مربی بزرگ و آدم جنتلمن و بسیار باشخصیت است که از کار کردن با او لذت برده و خیلی چیزها یاد گرفته ام. با مربیان خوبی در سطح پایه کار نموده ام از جمله منی پیرس که هم اکنون در تیم های پایه موناکو سرمربی است. برای اینکه با این مربی بادانش آشنا شوید کافی است نام او را سرچ کنید. پیرس با همه بزرگی اش به هیچ وجه قابل قیاس با برانکو نیست. من برانکو را یک مربی بزرگ در دنیای فوتبال می دانم و اعتقاد دارم او از نظر تاکتیکی یک تئوریسین بزرگ است. از اینکه چنین مربی به من اعتماد نموده بسیار خوشحالم و هر روز کوششم را بیشتر می کنم تا جواب اعتماد وی را بدهم. مطمئن باشید اگر در این یک سال زیر نظر مربی ای غیر از برانکو کار می کردم نمی توانستم تا این اندازه پیشرفت کنم.

خبرنگاران: فکر می کنی بتوانی در پرسپولیس جایگاهی ثابت برای خودت دست وپا کنی؟

هنوز به جایی نرسیده ام. هیچ وقت از جایی که هستم و بازی ای که انجام داده ام رضایت نداشته ام. حتی بعد از هر بازی که به میدان می روم فیلم بازی را دیده و عملکرد خود را بررسی می کنم تا ببینم کجای کارم اشتباه بوده است، حتی اگر از نظر دیگران کار صد درصد درستی را در زمین انجام داده باشم. با اهداف بزرگ فوتبالم را ادامه می دهم و امیدوارم بتوانم در پرسپولیس بازیکن مؤثری باشم.

خبرنگاران: چرا هنوز پست بازی ات تعیین نیست؟

پست اصلی من هافبک کنار و وسط است. اما در خط حمله و دفاع راست هم به کار گرفته شده ام. با هر دو پا راحت بازی می کنم و برای بازی در هر پستی که برانکو تشخیص دهد آماده ام.

خبرنگاران: این پرسپولیس توانایی قهرمانی در آسیا را دارد؟

صد در صد. پرسپولیس لیاقت هر عنوانی را دارد چون از هر نظر تیم بزرگی است. برای قهرمانی در آسیا 3 بازی فوق العاده سخت داریم که برای پیروز شدن در این بازی ها باید سختکوش تر، متحد تر و باهوش تر باشیم. ان شاءالله که جشن قهرمانی آسیا را کنار طرفداران خوب مان در استادیوم آزادی برگزار خواهیم کرد.

خبرنگاران: وقتی کی روش در یکی از بیانیه هایش علیه برانکو از تو نام برد و به نوعی تحقیرت کرد چه احساسی داشتی؟

اصلاً دوست ندارم وارد این مسائل شوم و اهل حاشیه رفتن نیستم. من به پرسپولیس آمده ام تا با کوشش زیاد بتوانم بازیکن مؤثری برای این تیم باشم و هرگز وارد مسائل حاشیه ای نخواهم شد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 4803

به "آدام همتی: برانکو یک مربی بزرگ در دنیاست، حرف بزرگترهای پرسپولیس روی من تاثیر گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آدام همتی: برانکو یک مربی بزرگ در دنیاست، حرف بزرگترهای پرسپولیس روی من تاثیر گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید