استراماچونی: ولاسکو کلید قبول کردن پیشنهاد استقلال بود، فکر نمی کردم به ایران بیایم

به گزارش بانیما، سرمربی ایتالیایی استقلال مطالب مختلفی را درباره آمدن به این تیم و فوتبال ایران بیان نمود.

استراماچونی: ولاسکو کلید قبول کردن پیشنهاد استقلال بود، فکر نمی کردم به ایران بیایم

به گزارش خبرنگاران، سایت رسمی باشگاه استقلال گفت وگویی از آندره آ استراماچونی منتشر کرد که در زیر می خوانید:

خودتان را برای مردم ایران بیشتر معرفی کنید.

من در رم متولد شدم و یک ایتالیایی هستم. بخش اول زندگی را در رم گذراندم و تا 13 سالگی در همین شهر بودم و بعد برای ادامه فوتبال به بولونیا رفتم. آن موقع 15 سال داشتم و من خیلی زود شهر خود را ترک کردم و این برای من سخت بود زیرا جوان بودم. در حال رشد بودم و از حد نرمال بیشتر برای من سخت گذاشت. من تحصیلات کلاسیک را ادامه دادم و فوتبال در کنار درس بود. دوران سختی داشتم؛ دو عمل روی زانو داشتم و کارم به سومین عمل رسید. ما در ایتالیا یک ضرب المثل داریم که می گوید اگر دری روی تو بسته شد، دری روی تو باز می شد. در 23 سالگی سرمربی یک تیم آماتور با بازیکنا 13-14 ساله شدم. فقط برای لذت و سرگرمی این کار را می کردم و برنامه ای نداشتم. بعد از حضور در این باشگاه آماتور، یک تیم آماتور …

در خصوص بازیکنان بزرگ ایران در گذشته اطلاعاتی دارید؟ می دانید آقای گل دنیا از ایران است؟

برای من درباره افتخارات باشگاه و تاریخ و چهره های بزرگ فوتبال ایران صحبت کردند. ایران به طور حتم یکی از بهترین فوتبال ها را در آسیا دارد. من می خواهم خیلی بیشتر از ایران بدانم.

چه چیزی نظر شما را در ایران جلب نموده است؟

اولین چیز خوش آمد گویی واقعی و حقیقی بود. بعد از ورود به هر کشوری به شما خوش آمد می گویند اما مردم ایران از قلب خود مهربان هستند و با تمام وجود به شما محبت می نمایند. دوم هوا؛ من فکر می کردم نمی توانم از گرما نفس بکشم اما اینگونه نبود. سوم غذا؛ ما ایتالیایی هستیم و فرهنگ غذایی غنی داریم. برای ما سخت است که غذای کشورهای دیگر ما را جذب کند اما غذای شما خوب و دلچسب است. اینجا ترافیک زیاد است که با توجه به جمعیت، نرمال است.

ولاسکو را چقدر می شناسید؟

او کلید قبول کردن من برای این قرارداد بود. فکر نمی کردم به ایران سفر کنم و در ایران کار کنم زیرا در اروپا زندگی می کردم. یک مکالمه جذاب با ولاسکو داشتم؛ یک مکالمه طولانی. او اطلاعات کاملی در خصوص مردم خوب ایران و مهربانی آنها داد. همسر من نیز با همسر ولاسکو صحبت کرد. این اطلاعات ارزشمند خیلی به قبول پیشنهاد استقلال یاری کرد.

دوست ایتالیایی در ایران دارید؟

هنوز نه. یک دوست ایرانی خارج از ایران دارم و 10 سال است او را می شناسم. آن چیزی که در خارج از ایران درباره شما می گویند اصلا واقعی نیست. دوستان من اطلاعات ارزشمندی به من دادند. من منتظر هستم که همسرم به ایران سفر کند. کشور شما جای جذابی است و با آنچه من شنیده بودم متفاوت دارد.

هوادار کدام ایتالیایی هستید؟

آ اس رم. زیرا در رم هیجان فوتبال مانند تهران است. من از رم می آیم. در مرکز رم محله ای وجود دارد و فوتبال در آن جریان دارد. من شانس حضور در اینتر را داشتم و با طرفداران این تیم نیز رابطه خوبی داشتم و این تیم همواره در قلب من است.

هوادار تیم دیگری در خارج از ایتالیا هستید؟

ما ایتالیایی ها فقط هوادار کشور خود هستیم و به آن افتخار می کنیم اما تیم های دیگری هستند که خوب بازی می نمایند.

به سرمربیگری تیم فوتبال ایتالیا فکر کردید؟

صادقانه بگویم؛ 2 مرتبه برای تیم زیر 21 ساله ایتالیا به من پیشنهاد دادند و من خرسند شدم. من خود را مدیون آریگو ساکی می دانم. اگر الان مربی هستم، به دلیل یادگیری سبک فوتبال ایتالیایی در مدرسه فوتبال ایتالیایی ها است. مدرسه ای ارزشمند که خیلی از مربیان ایتالیا دانش خود را در آنجا کسب کردند.

کار کردن در ایران باعث پیشرفت شما در مربی گری می گردد؟

حتما؛ زیرا یک فرهنگ متفاوت است. اینجا باعث می گردد من تجربه بیشتری کسب کنم و سرمربی بهتری شوم. این باعث می گردد من نه تنها سبک استقلال بلکه سبک دیگر تیم ها را تجربه کنم. زمانیکه حضوری آن را می بینی، بهتر درک می کنی و بهتر از فیلم است.

نظر کارمبو درباره شما چیست؟

او یک بازیکن بزرگ است که جام دنیای را گرفته است. من بازی او را دوست داشتم. ما در دوره ای با هم رقیب بودیم. او سبک بالایی از فوتبال را ارائه می دهد.

حرف پایانی شما با طرفداران فوتبال چیست؟

ابتدا می خواهم از طرفداران تشکر کنم زیرا در ایتالیا احساس کردم آنها من را می خواهند و من آنها را درک می کنم. آنها با محبت بودند و من می خواهم بیشترین موفقیت را با استقلال کسب کنم.

چین: چین از اون کشورهایی هست که حتما یکبار هم شده باید در زندگیتون به اونجا سفر کنید

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 3462

به "استراماچونی: ولاسکو کلید قبول کردن پیشنهاد استقلال بود، فکر نمی کردم به ایران بیایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراماچونی: ولاسکو کلید قبول کردن پیشنهاد استقلال بود، فکر نمی کردم به ایران بیایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید