کسب قهرمانی روی تاتامی دلنشین است، از اشتباه حریف استفاده نکردیم

به گزارش بانیما، علیرضا کتیرایی با بیان مطلب فوق به خبرنگاران، سوپر لیگ کاراته به لحاظ متناسب با سطح کاراته ایران برگزار شد و در مجموع راضی کننده بود. البته می توانست بهتر باشد که شرایط کرونا و محدودیت های خاص آن مشکلاتی را ایجاد کرد.

کسب قهرمانی روی تاتامی دلنشین است، از اشتباه حریف استفاده نکردیم

وی خصوص تیم پاس هم گفت: پاس از تیم های ریشه دار با سابقه بالای 60 سال در ورزش ایران دارد که با نگاه حمایتی وارد کاراته شدیم. کاراته کاها در اوج قهرمانی زمانی که به شرایط خدمت سربازی می رسند در تیم های نظامی ورزش حرفه ای خود را دنبال می کنند. در سالهای قبل مقاومت، فجر، فتح و… بودند و در این چند سال اخیر هم پاس بوده که در این مورد به کاراته کمک کرده و باعث شده تا قهرمانان این رشته آمادگی لازم جهت شرکت در مسابقات معتبر را داشته باشند. در کنار بعد قهرمانی در این چند سال اخیر حمایت خود را از کاراته ثابت کرده ایم و البته که جوانگرایی نیز در دستور کار ماست و جوانان با آتیه ما در همین لیگ مبارزات خوبی به نمایش گذاشتند و بدون شک از این نفرات بیشتر خواهید شنید.

سرمربی پاس در مورد مسئله ای که در دیدار نهایی رخ داد گفت: بعد از ارائه لیست کاراته کاها قبل از شروع دیدار به کمیته برگزاری، متوجه آسیب دیدگی صالح اباذری شدم و چون سلامتی ورزشکار اولویت اصلی است، با وجود شرایط فینال و حساسیت بازی که می توانستیم روی پیروزی او حساب کنیم، پس از صحبت با مسئولان تیم دانشگاه آزاد و موافقت آنها ما محمد قاهری را جایگزین کردیم. ولی دانشگاه یک اشتباه فنی در زمان برگزاری مسابقه انجام داد. آنها در هر دو بخش کاتای تیمی و انفرادی نام یک کاتا را ثبت کردند، ولی کاتای دیگری اجرا شد که این خلاف قانون بود و در این شرایط هشت امتیاز به سود پاس بود. ولی من دنبال این نوع پیروزی نیستم و حتی اگر بحث صالح هم در میان نبود، بازهم این کار را انجام می دادم. این نوع قهرمانی حداقل برای ما و مجموعه پاس دلنشین نیست.

کتیرایی ادامه داد: در واقع چیزی به سود باشگاه پاس نشد. بر عکس خیلی از تیم های دیگر که برای قهرمانی سرمایه گذاری می کنند، حتی اگر نایب قهرمان شوند، تیم را برای سال بعد حذف می کنند. ولی برای پاس اولویت ها فرق دارد. معتقدم باید بیشتر شاهد این دست کارها در کاراته باشیم. البته باید از مصطفی پورجلالی سرمربی کاتای پاس هم تشکر کنم که چنین نگاهی به موضوع داشت و معتقد بود که تیم برنده باید روی تاتامی مشخص شود. در واقع از آن اشتباه که می توانست باعث قهرمانی پاس شود، استفاده نکردیم. کاراته با احترام شروع شده و با احترام پایان می یابد.

وی در پایان گفت: به تیم دانشگاه آزاد بابت این قهرمانی تبریک بگویم. این قهرمانی حق آنها بود، در بخش کاتا و کومیته ملی پوشان متعددی را در اختیار دارند. اما در تیم پاس اغلب نفرات جوان و سرباز هستند که با این شرایط پیروز به کسب عنوان نایب قهرمانی شدیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 19087

به "کسب قهرمانی روی تاتامی دلنشین است، از اشتباه حریف استفاده نکردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب قهرمانی روی تاتامی دلنشین است، از اشتباه حریف استفاده نکردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید