چوب حراج بر تن درختان نگین سبز زنجان

به گزارش بانیما، رئیس اداره محیط زیست خرم دره گفت: تداوم فعالیت چوب بری های غیرمجاز به تهدید جدی برای درختان در خرم دره تبدیل شده است .

چوب حراج بر تن درختان نگین سبز زنجان

به گزارش خبرنگاران، توکل سلیمانی در جلسه حفاظت و صیانت از جنگل ها و مراتع طبیعی خرم دره، با اشاره به نقش موثر درختان در تهویه طبیعی هوا، اظهار کرد: اگر این درختان نباشند بوی فاضلاب برای انسان ها آزاردهنده خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر همین اندک درختان حاشیه رودخانه کبیر در خرم دره نباشد، قطعا طی سال های آینده گرد و غبار اجازه زندگی راحت در خرم دره را نخواهد داد.

سلیمانی با بیان این که چندین مورد پایانه صادراتی چوب به صورت غیرقانونی در حاشیه شهر خرم دره مستقر شده اند، یادآور شد: متاسفانه چوب هایی که در شهر زنجان و حتی ضیاءآباد بریده می شود، از خرم دره به سمت شهرهای شمالی صادر و این امر در نهایت به نام این شهرستان تمام می شود.

این مسئول با اشاره به این که در گشت و کنترل ها همواره با صدای اره برقی هایی که تیشه به ریشه درختان می زنند روبرو هستیم، ادامه داد: با افرادی که اقدام به قطع بی رویه درختان می کنند به جد برخورد می شود.

وی از افزایش فعالیت چوب بری های غیرمجاز طی دو سال گذشته در شهرستان خبر داد و اضافه کرد: بزرگ ترین و پراهمیت ترین سرمایه خرم دره درختان هستند که همه ما به نوبه خود وظیفه داریم در حفاظت و مراقبت از آن ها کوشا باشیم تا درختان خرم دره چوب حراج نخورند.

این مسئول با تاکید بر این که در جلساتی که در این حوزه برگزار می شود باید تصمیمات موثر گرفته شود، یادآور شد: افرادی که پروانه آن ها مغایر با فعالیتی است که انجام می دهند باید شناسایی شده و برخورد قاطع صورت گیرد.

سلیمانی با بیان این که طبق مصوبات جلسه، همه ماشین های حمل چوب از کامیون گرفته تا وانت باید دارای مجوزهای لازم از کمیته باشد، ادامه داد: نیروی انتظامی نیز نسبت به برخورد با ماشین هایی که مجوز حمل چوب ندارد اقدام خواهد کرد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5291

به "چوب حراج بر تن درختان نگین سبز زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چوب حراج بر تن درختان نگین سبز زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید