نمایشگاهی از آثار ایرانی ثبت شده در یونسکو در مشهد برگزار گردید

به گزارش بانیما، آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو در قالب نمایشگاهی در محل موزه بزرگ خراسان رضوی در مشهد مقدس به نمایش گذاشته شد.در این نمایشگاه که متشکل از تعداد 30 تابلو و در طبقه همکف موزه مشهد واقع در بوستان کوهسنگی به نمایش درآمده است تصاویر بناها و اثار ایرانی ثبت شده در فهرست سازمان جهانی یونسکو در معرض دید عموم مردم نهاده شد.

نمایشگاهی از آثار ایرانی ثبت شده در یونسکو در مشهد برگزار گردید

بناها و اماکن ثبت شده ایرانی در فهرست دنیای یونسکو با هدف معرفی بیشتر به مردم در قالب نمایشگاهی روز یکشنبه در محل موزه بزرگ خراسان رضوی و در شهر مشهد مقدس در معرض دید عموم نهاده شد.

محمد رکنی، معاون میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در حاشیه برپایی این نمایشگاه توضیح داد:

این نمایشگاه با هدف آشنایی هرچه بیشتر مردم و بازدید کنندگان از موزه بزرگ با آثار ثبت شده و افزایش آگاهی و حساسیت شهروندان در مورد آثار ثبت دنیای در این موزه به نمایش درآمده است.

رکنی اضافه کرد:

در این نمایشگاه آثار ثبت شده در فهرست دنیای یونسکو در قالب تعداد 30 تابلو در ابعاد 100 در 70 سانتیمتر به نمایش در آمده است.

سرپرست موزه بزرگ خراسان رضوی اظهار داشت:

این نمایشگاه بعد از موزه بزرگ در مجموعه های فرهنگی تاریخی مشهد از جمله مجموعه فرهنگی و تاریخی توس و نیز در شهرستان های گناباد، خواف، درگز، سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه، فریمان، بدسکن، و بجستان به نمایش در خواهد آمد.

به گفته رکنی چغازنبیل، تخت جمشید، میدان نقش دنیا، تخت سلیمان، بم و فضای فرهنگی آن، پاسارگاد، گنبد سلطانیه، سنگ نوشته بیستون، مجموعه کلیساهای آذربایجان، سازه های آبی شوشتر، مجموعه تاریخی بازار تبریز، آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی، باغ ایرانی، مسجد جامع اصفهان، برج گنبد قابوس، کاخ گلستان، شهر سوخته زابل، روستای میمند و شهر تاریخی شوش آثاری هستند که در فهرست دنیای یونسکو به ثبت رسیده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

منبع: کجارو
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7359

به "نمایشگاهی از آثار ایرانی ثبت شده در یونسکو در مشهد برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاهی از آثار ایرانی ثبت شده در یونسکو در مشهد برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید