رژیم غذایی کتوژنیک موجب بهبود تستوسترون در مردان چاق می گردد

به گزارش بانیما، نتایج یک مطالعه مقدماتی کوچک نشان می دهد مردان دارای اضافه وزن و اندازه کم تستوسترون می توانند با پیروی از رژیم کتوژنیک بسیار کم کالری از فواید آن بهره مند شوند.

رژیم غذایی کتوژنیک موجب بهبود تستوسترون در مردان چاق می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، آنجلو سیگنارلی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه باری آلدو مورو ایتالیا، در این باره می گوید: رژیم غذایی کم کالری کتوژنیک یک اقدام درمانی تغذیه ای برای درمان چاقی است که تأثیر زیادی در کاهش وزن و بر اندازه هورمون تستوسترون دارد.

به طور میانه، مردان در این مطالعه 41 ساله بودند و شاخص توده بدنی آن ها 36.4 بود که نشانگر چاقی است. سطح میانه تستوسترون کل این مردان در ابتدای مطالعه 2.5 نانوگرم در میلی لیتر (ng / mL) بود.

همه مردان به مدت 4 هفته رژیم کتو را دنبال کردند و بیش از 800 کالری در روز مصرف نمی کردند. در انتها دوره مطالعه، مردان به طور میانه 9.3 کیلوگرم وزن کم کردند و شاخص توده بدنی شان به طور میانه 3.1 واحد کاهش یافته بود.

در حالی که این مردان در انتها دوره مطالعه بر اساس شاخص توده بدنی هنوز چاق بودند، اما به طور میانه 6.5 کیلوگرم توده چربی از دست داده بودند.

بعلاوه پس از چهار هفته، کل تستوسترون شان، به طورمیانگین 0.89 نانوگرم در میلی لیتر افزایش یافته بود.

مزایای احتمالی رژیم کتوژنیک می تواند کاهش اشتها و کاهش چربی باشد. خطرات کتو ممکن است شامل سردرد، یبوست یا اسهال، گرسنگی، خستگی و تحریک پذیری و بعلاوه کمبود مواد مغذی باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 16501

به "رژیم غذایی کتوژنیک موجب بهبود تستوسترون در مردان چاق می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی کتوژنیک موجب بهبود تستوسترون در مردان چاق می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید