راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن و دهه های مختلف زندگی

به گزارش بانیما، در میان معیارهای زیادی که هنگام انتخاب عطر باید در نظر گرفته شوند، سن می تواند یکی از مهم ترین شاخص ها باشد. یک عطر باید با دوره های سنی شما تکامل پیدا کند تا به برترین نحو شخصیت شما را منعکس کند. به عبارت دیگر، تطبیق عطر با توجه به سن و این که در چه مرحله ای از زندگی خود هستید، به شما در بیان تصویر و هویتی که می خواهید به جامعه ارائه دهید، یاری می نماید. در ادامه راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن آمده است.

راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن و دهه های مختلف زندگی

انتخاب عطر مناسب سن نوجوانی

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید عطر و ادکلن برای نوجوانان باید در نظر گرفت روحیه لطیف و در حال تکاملشان است. برای دختران نوجوان تمام روایح سبک، شیرین و میوه ای که شامل نت های سیب، وانیل یا روایح میوه های قرمز هستند بسیار مناسب خواهد بود. این عطرها لطیف و ملایم هستند و جنبه های بسیار دخترانه ای را منعکس می نمایند. برای دختران نوجوان آرام و محتاط تر، می توانید خرید انواع عطر زنانه که شامل اکوردهای گلی و نت های مرکباتی است را در نظر بگیرید. برای پسران، نوجوانی دوره ای با تمایل به اثبات مردانگی است. روایح چوبی سبک، انتخاب مناسبی برای پسران نوجوان است. به ویژه برای پسران نوجوانی که شخصیتی بسیار قاطع دارند. بعلاوه عطرهایی با نت های دریایی هم مناسب پسران نوجوان بسیار فعال و علاقه مند به ورزش است.

انتخاب عطر مناسب دهه 20 زندگی

در شروع زندگی بزرگسالی، جوانان بیست و چند ساله اغلب با جاه طلبی، انرژی زیاد و تمایلشان به زندگی تعیین می شوند. انتخاب یک عطر نو در دهه 20 زندگی می تواند نقطه عطفی به سوی یک زندگی بزرگسالانه و مستقل تر را نشان دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، برای خانم های جوان روایح گلی و سبز با آکوردهایی کمی سنگین تر از دوره نوجوانی، ایدئال است. روایحی همانند یاس، رز یا زنبق پودری، برگ نارنج و اسطوخودوس، نشان دهنده دوره شکوفایی هستند و به راحتی می توانند تغییرات مختلفی که در این دهه از زندگی رخ می دهد را تعیین نمایند. برای بعضی از زنان جوانی که بالغ تر به نظر می رسند، می توان نت های کاریزماتیک و سداکتیوتری همانند روایح شرقی یا چاپیری (مدیترانه ای) را در نظر گرفت. برای مردان جوان، دهه 20 زندگی با بی احتیاطی های خاص و احساس شدید آزادی، انرژی و سرزندگی همراه است. عطرهایی با روایح آروماتیک و تند ادویه ای مانند نعناع، زعفران، زنجبیلف ریحان یا بادیان رومی و حتی روایح چوبی کمی سنگین تر و اغوانماینده تر مانند چرم، می تواند انتخاب خوبی برای آقایان جوان باشد.

انتخاب عطر برای دهه 30 زندگی

در دهه 30 زندگی، عموما به خودشناسی بیشتری رسیده ایم. می دانیم که چه چیزی را خیلی دوست داریم و چه چیزی را کمتر دوست داریم. دهه سی به طور کلی دوره ی دست یابی به سطح نوی از اعتماد به نفس است که در طی آن افراد احساس پختگی و قاطعیت بیشتری می نمایند. روایح شرقی، این دوره از زندگی را به خوبی به نمایش می گذارند. شکوفه پرتقال، میموزا، کهربا، نت های شیرین شرقی و حتی نت های آبزی، برای زنانی که در 30 سالگی خود پرشور و فعال هستند بسیار مناسب است. راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن در مردان سی ساله، بارزترین ویژگی شخصیتی شان است. اسپرت، حرفه ای، حساس یا کاریزماتیک، آقایان با توجه به این که کدام ویژگی تعیین تر است می توانند عطر خود را انتخاب نمایند. عطرهای چوبیو ادویه ای شامل چوب صندل، نعناع هندی، وتیور و سدر ترکیب شده با بوی چرم، عنبر یا حتی روایح شیرین، گزینه های مناسبی برای آقایان کاریزماتیک و مجذوب کننده سی و چند ساله است.

عطر مناسب دهه چهل زندگی

دهه چهل عموماً با خودشناسی بالاتر و میل به اصالت و عمق تعیین می گردد. بعلاوه برای بسیاری از مردم مرحله تأمل، ارزیابی و گاهی تغییر است. زنان در دهه چهل زندگی، با اعتماد به نفس و آسودگی از زنانگی تثبیت شده خود، با عطرهایی از خانواده بویایی گلی-شرقی یا چوبی-شرقی و حتی چایپر، سازگارتر هستند. برای مردانی که پا به دهه 40 زندگی خود می گذارند، اصالت، بالاترین و مهم ترین خصوصیت است. روایح معطر و سبزی که در نت های چرمی یا چوب های غنی مانند صندل و عود پیچیده شده اند، انتخاب ایدئالی برای آقایان در این دوره از زندگی است.

انتخاب عطر در 50 سالگی

در سن 50 سالگی، برای خانم ها عطری مناسب تر است که نشان دهنده خرد و پختگی آن ها باشد. برای مردان 50 ساله، این عزت نفس و اطمینان خاطر است که شخصیت کلی شان را بیان می نماید. انتخاب عطرهای آروماتیک شرقی، گل ها، آکوردهای ملایم وانیل، چوب و روایح سبز یا حتی روایح مرکباتی برای احساس سرزندگی بیشتر در این دوره از زندگی ایدئال است.

انتخاب عطر مناسب سنین 60 سال و بالاتر

از 60 سالگی به بعد، بسیاری از افراد تشنه روایح اصیل و منعکس نماینده طبیعت هستند. بعلاوه با گذشت سال ها، مردم عطرهایی پر از خاطرات گذشته را انتخاب می نمایند. عطرهای کلاسیک جاودانه می تواند یک انتخاب مناسب برای سنین 60 و بعد از 70 سالگی باشد. بعلاوه عطرهایی با غلظت های پایین تر مانند ادوتویلت یا اوفرش برای این دوره از زندگی مناسب تر است.

نکات ضروری راهنمای خرید عطر بر اساس سن

  • قبل از سن 20 سالگی، بهتر است از انتخاب عطرهای تند با روایح شدید خودداری کنید.
  • از آنجایی که ترجیحات نوجوانان ممکن است به سرعت تغییر کند، عطرهای ارزان را در نظر بگیرید.
  • در نیمه دوم دهه 20 سالگی می توانید در پی نت های کاریزماتیک با شروعی از آکوردهای مرکباتی باشید.
  • در دهه 40 زندگی احتمالا میل به تغییرات اساسی دوباره به سراغمان خواهد آمد. این میل به تغییر می تواند به وسیله یک عطر نو با روایحی تندتر و سنگین تر از آنچه تا پیش از این داشته ایم، منعکس گردد.
  • در انتخاب عطر مناسب سن، واقعاً هیچ قانون دقیقی ندارد و همه چیز به سفر بویایی و شهود هر فرد بستگی دارد. پس اجازه دهید شهودتان شما را هدایت کند.
  • همواره قبل از خرید، عطر را روی پوست خود امتحان کنید. شیمی بدن شما می تواند روی رایحه نهایی یک عطر تأثیر بگذارد.

منابع: sylvaine-delacourte, medium, bonparfumeur

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 خرداد 1403 بروزرسانی: 26 خرداد 1403 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 23510

به "راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن و دهه های مختلف زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن و دهه های مختلف زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید