درخواست موسس فاکسکان از اپل: فراوری قطعات را از چین به تایوان منتقل کنید

شرکت فاکسکان که یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان محصولات اپل محسوب می گردد از اپل درخواست نموده تولیدات خود را از چین به تایوان منتقل کند.

درخواست موسس فاکسکان از اپل: فراوری قطعات را از چین به تایوان منتقل کنید

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت اپل اخیرا گفت که بخش بزرگی از فراوریات خود را از چین خارج می نماید و این رقم از بیست تا سی درصد آغاز خواهد شد. اما هنوز تعیین نشده که در صورت خروج اپل از چین فراوریات این کشور به کدام کشور منتقل خواهد شد.

تری گو، موسس فاکسکان در این خصوص گفت: اپل باید فراوری خود را از چین به کشوری دیگر منتقل کند، من از اپل می خواهم به تایوان برود و شکی ندارم که اپل هر چه سریعتر از وابستگی خود به چینی ها می کاهد.

فاکسکان یکی از شرکای اصلی فراوریات اپل است و فراوری بسیاری از آیفونهای این شرکت در ژنگژو را بر عهده دارد. اکنون مدیر این شرکت در اظهار نظری تامل برانگیز می گوید فراوریات اپل باید به کشوری غیر از چین منتقل گردد. یکی از بحث برانگیز ترین مسائل داخلی شرکت اپل بعد از جنگ تجاری ایالات متحده و چین وضعیت فراوریات اپل در چین بود و اکنون به نظر می رسد اپل با این مشکل رو به رو شده است.

گزارش شده است که اپل در حال حاضر علاقه مند به کاهش حجم بعضی از فراوریات خود در چین است، اما به طور خاص تعیین نشده که قرار است انتقال به تایوان انجام گردد یا خیر. گزارش های پیش که طی هفته گذشته منتشر شد نشان می داد که امکان انتقال 15 تا 30 درصد فراوریات این شرکت در خارج از کشور چین وجود دارد. در روز نخست انتشار این خبر اعلام شد که احتمالا این اتفاق در هند یا ویتنام رخ می دهد و البته گزینه های دیگری مثل مکزیک، اندونزی و مالزی نیز مطرح می شد.

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 15 مرداد 1398 شناسه مطلب: 3424

به "درخواست موسس فاکسکان از اپل: فراوری قطعات را از چین به تایوان منتقل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست موسس فاکسکان از اپل: فراوری قطعات را از چین به تایوان منتقل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید