خبرنگاران محدوده راهنمایی ترافیک تقاطع غیرهمسطح سنجان بهره برداری شد

به گزارش بانیما، اراک - خبرنگاران - مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: محدوه راهنمایی ترافیک تقاطع غیرهمسطح سنجان با هدف کاهش ترافیک و تعریض محور به بهره برداری رسید.

خبرنگاران محدوده راهنمایی ترافیک تقاطع غیرهمسطح سنجان بهره برداری شد

احمد مرزبان روز پنجشنبه در آیین گشایش این طرح در گفت وگو با بانیما افزود: عملیات اجرایی این محدوده با چهار میلیارد ریال اعتبار و ظرف 2 ماه اجرایی شده است.

وی گفت: این عملیات عمرانی با 2 هزار متر مکعب خاکبرداری،2 هزار و 500 مترمکعب خاکریزی سنگی، 227 متر مکعب پی کنی، 650 متر مکعب بتن ریزی، سه هزار کیلوگرم آرماتور بندی،950 مترمربع قالب بندی و 305 تن آسفالت انجام شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: این طرح عمرانی موجب شده تا عبور و مرور راحت تر شده و عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح سنجان با سرعت بیشتری ادامه یابد.

مرزبان افزود: بعد از تعطیلات نورزو شروع عملیات ساخت تقاطع همسطح سنجان شروع و در صورت تامین اعتبار تا سرانجام سال 99 به سرانجام می رسد.

وی گفت: ساخت تقاطع غیر همسطح در ورودی منطقه سنجان - اراک که از کانون های حادثه خیر است در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: ورودی سنجان در جهت شیبداری واقع شده و آشنا نبودن رانندگان مسافر با این منطقه و نبود دید کافی زمینه ساز بروز حوادث ناگوار است

مرزبان افزود: ایجاد تقاطع غیر همسطح در این منطقه نقش کلیدی در کاهش آمار حوادث رانندگی دارد و تمامی کوشش بر این است که طرح مذکور در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

در منطقه سنجان کلانشهر اراک حدود 20 هزار نفر و در منطقه قره کهریز شامل روستاهای ضامنجان، گوار، عقیل آباد، گلشن آباد، قاسم آباد، چشمه پهن، گل تپه، ارکوین و شمس آباد حدود 40 هزار نفر ساکن هستند.

6 هزار و 400 کیلومتر انواع آزادراه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8231

به "خبرنگاران محدوده راهنمایی ترافیک تقاطع غیرهمسطح سنجان بهره برداری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محدوده راهنمایی ترافیک تقاطع غیرهمسطح سنجان بهره برداری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید